Nem minden napi ünnepségre hívogattak a harangok a református templomba szeptember 15-én délután 16 órára. Ökumenikus istentiszteletre gyűltünk egybe ahova a Szent István Lovagrend két tagja Hodruszky Róbert és Tasnádi Gábor lovagok hozták el első keresztyén nagy királyunk kardjának mását. Az igei szolgálatot, Juhász János Érseki Tanácsos Úr a Hidvégardói Katolikus Gyülekezet Plébánosa végezte. A Bódvaszilasi Nyugdíjasklub énekkara valamint a Református Vegyeskar tagja énekeltek ez alkalomból ismét templomunkban. Az alkalom végén közös szeretet vendégségen vettünk részt. SDG
· A Lovagrend célja - az évszázados hagyományok szerint - a működő jeruzsálemi eredetű keresztény lovagrendekkel együttműködésben és egymagában is ISTEN DICSŐSÉGÉNEK előmozdítása tagjai életén keresztül, A HITNEK és az EGYETEMES KERESZTÉNYSÉGNEK valamint A MAGYARSÁGNAK tett szolgálattal és felebaráti segítségnyújtással.
· A mi URUNK JÉZUS KRISZTUS isteni parancsaihoz és tanácsaihoz híven, az Egyház tanításától vezérelve a Lovagrend terjeszti és erősíti a szeretet és a testvériség keresztény erényeit, gyakorolja az irgalmasság cselekedeteit, különösen a betegek, a vándorok, a zarándokok, a menekültek, a bujdosók, a száműzöttek, az elhagyottak, a szegények segítésével, gondoskodva lelki felemelésükről, megerősítve Istenbe vetett hitüket. A Rend keresztény misszióknak szenteli magát.
· A Lovagrend a rendkívüli csapások és a háborúk áldozatai megsegítését fontos feladatának tekinti.
· A Lovagrend a keresztény hit és erkölcs alapjain állva szolgálja a magyar nemzet érdekeit, ápolja a történelmi tradíciókat azok igaz és tartós értékeit megőrzendő és folyamatosan munkálkodik a hányatott sors miatt csak részben ismert történelmi előzmények minél teljesebb feltárásán.
· A Lovagrend céljai megvalósítása érdekében adományokat gyűjt és elfogad, szellemieket és anyagiakat működtet a Hit szolgálatából és a lovagi erények gyakorlásából fakadó követelmények feltétlen érvényesülésének alárendelve.
· A Lovagrend anyaországa MAGYARORSZÁG (az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye), de különös figyelemmel fordul az ország mai határain kívül, a Kárpát-medencében illetve a világ más tájain élő magyarság felé.