A Szendrői Református Egyházközség Honlapja

Aktualitások - Hírek

Főoldal / Hírek

Zöld istentisztelet

Benke András / 2026-06-04 13:22:41

"megkapjátok a Szentlélek ajándékát. Mert tiétek ez az ígéret és gyermekeiteké" (ApCsel 2, 38k)

Immár hagyomány, hogy pünkösdhétfőn délután zöld istentiszteletet tartunk a szabadban. Idén iskolánk iskolánk udvarán, a Női Kör szervezésében jöttünk össze. Hála Istennek, köszönet a résztvevőknek és segítőknek!

tovább

A Lorántffy Zsuzsanna Diakónia szervezésében tagjaink Jósvafőre kirándultak

Benke András / 2026-06-04 09:31:03

A mai napon a Lorántffy Zsuzsanna Diakónia szervezésében tagjaink Jósvafőre kirándultak. Itt megtettük az 1400 m-es kis barlangi túrát, ahol szebbnèl szebb cseppkövek, barlangi látnivalók, tiszta, hűs levegő várt bennünket. A barlangi túra után elindultunk a Tengerszem tóhoz, majd lesétáltunk Jósvafőre, ahol egy finom fagyit is elfogyasztottunk. Kellemesen elfáradtunk. A látottakat megmutatjuk képekben is. SDG Gulyás-Bikki Edit- intézményvezető tovább

Konfirmáció

Benke András / 2026-06-03 09:13:47

"A hit tehát hallásból van, a hallás pedig Krisztus beszéde által." (Róm 10,17)

Ma 9-en tettek fogadalmat Krisztus követésére. Maradjon velü(n)k az Úr szeretete, kegyelme, Szentlelke!

tovább

V. Bódva-völgyi ifjúsági találkozó

Benke András / 2026-05-14 08:05:04

A négy égtáj felől jöjj elő, lélek, és lehelj ezekbe a megöltekbe, hogy életre keljenek!" (Ez 37,9) Az V. Bódva-völgyi ifjúsági találkozót tartottuk meg szombaton, mintegy 70 fő részvételével és szolgálatával 6 gyülekezeti körzetből. Soli Deo Gloria! - egyedül Istené a dicsőség! Legközelebb május 9-én, Göncön találkozunk - ha az Úr is úgy akarja. tovább

2026.április 10-én immár 2. alkalommal Sárospatakon koszorúztuk meg névadónk Lorántffy Zsuzsanna szobrát

Benke András / 2026-05-12 14:32:08

2026.április 10-én immár 2. alkalommal Sárospatakon koszorúztuk meg névadónk Lorántffy Zsuzsanna szobrát, hogy méltón emlékezzünk meg életéről. Ezen alkalomból meglátogattuk a Rákóczi várat, sétáltunk a napsütésben, elhelyezkedése a megemlékezés koszorúját, és meglátogattuk a helyi kedvenc cukrászdánkat. Ismét egy tartalmas, mozgalmas kiránduláson vagyunk túl. Testileg elfáradva, de lelkileg felfrissülve tértünk haza. SDG tovább

2026. március 30-án megtartottuk az éves húsvét előtti kézműves alkalmunkat

Benke András / 2026-05-12 12:07:44

2026. március 30-án megtartottuk az éves húsvét előtti kézműves alkalmunkat. idén egy egyszerű, de annál mutatósabb ajtódíszt készítettünk. Teáztunk, jót beszélgettünk. SZERDÁN sószobába megyünk! SDG tovább

ÁLLÁSHIRDETÉS

Benke András / 2026-05-12 11:37:04

Álláshirdetés tovább

Férfi kör

Benke András / 2026-04-22 13:08:48

"Akkor ezt mondta Isten: Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá: uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a jószágokon, az összes vadállaton és az összes csúszómászón, ami a földön csúszik-mászik." (1Móz 1,26) Megalakult a gyülekezeti Férfi Kör. Beszélgetés. Játék. Lehet csatlakozni. tovább

2026.március 6-án Nőnapot köszöntöttünk a Lorántffy Zsuzsanna Diakóniában

Benke András / 2026-04-20 12:57:28

2026.március 6-án Nőnapot köszöntöttünk a Lorántffy Zsuzsanna Diakóniában. Az egybegyűlteket Joó László presbiter és Gulyás-Bikki Edit intézményvezető asszony köszöntötte. Átadásra kerültek a megemlékezés szép virágai, majd egy jóízű elbeszélgetés mellett elfogyasztottuk a konyha által sütött süteményt. Itt is megragadva az alkalmat kívánok örömteli, áldott nőnapot! SDG Következő héten húsvéti kézműves foglalkozásaink, masszírozás, fodrászat, szerdai torkos csütörtök, edelényi kirándulás!!!Várunk mindenkit szeretettel! tovább

Idősek farsangja

Benke András / 2026-02-27 13:02:02

2026.február 23-án megrendezésre került a Lorántffy Zsuzsanna Diakóniai Központban az idősek farsangja. Idén is szép számban gyűltünk össze. Farsangi ünnepségünkön megleptük a részt vevőket egy diakóniai kvízzel, mely 11 kérdést tartalmazott a diakóniai központtal kapcsolatban. Verssel köszöntötte a résztvevőket Joó László presbiter. Nt. Benke András ünnepi áhítatával folytattuk, majd kisorsolásra kerültek a bejövetelkor kihúzott, választott tombolák. Mindenki nyert számára kedveset. A tombola után elfogyasztottuk a konyha által készített farsangi fánkot. Jót beszélgettünk, nevettünk. SDG – Gulyás-Bikki Edit - intézményvezető Kedden – 24-én – teadélelőttött, szerdán – 25-én – filmklubbot Szellemfalu Derenk címmel tartunk, csütörtökön sószobába várjuk a kedves testvéreket. tovább