
"Az egek hirdetik Isten dicsőségét, kezének munkájáról beszél a menny." Zsoltárok 19,2
Kicsik és nagyok együtt a természet ölelésében! Csodálatos és eseménydús hetet tudhatunk magunk mögött: nálunk a Madarak és fák napja nemcsak egy jeles nap, hanem egy egész héten át tartó közös kaland volt!
Óvodásaink az egész környéket „belakták”: míg a legkisebbek Jósvafőn alkottak és vidám lovas kocsikázáson vettek részt, addig a nagyok Galvácson ismerkedtek a gazdasági élettel. Megható volt látni, ahogy a gyerekek alig pár órás bárányokat simogattak , lovat etettek, vagy épp kitartóan másztak fel a hatalmas szénabálákra.
Az óvoda falai között és a kertekben is zajlott az élet: Alkotás és tanulás: Színes madárszárnyak festése közben figyeltük meg a természet színeit, és daloltunk a fák lombjai alatt.
Gondoskodás: Megtanultuk a madáretetés csínját-bínját, és a legkisebbekkel még a számolást is gyakoroltuk a kukoricaszemek segítségével.
A jövő ültetése: Gondos kezek elültették a kicsírázott babokat az iskola kertjében, a kastélyudvarban pedig hatalmas faölelésekkel köszöntük meg a természet ajándékait.
Legyen szó a középsősök vidám játszóterezéséről vagy a nagyok kerti munkájáról, ezen a héten minden gyermekünk megtapasztalhatta, milyen jó dolog óvni és szeretni a környezetünket.
Tartsanak velünk a képek segítségével ezen a varázslatos utazáson!