A Szendrői Református Általános Iskola Honlapja

5. osztályos diákjaink Debrecenbe kirándultak

2026-06-16 09:06:48 / Benke András

"Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten.” Zsoltárok 46,11

Ma 5. osztályos diákjaink Debrecenbe kirándultak.

A gyerekek már nagyon várták a mai napot, hiszen számos izgalmas és kulturális programon vehettek részt.

Első állomás a Debreceni Református Nagytemplom volt, ahol a tárlatvezető elmondta a templom történetét, majd kincskereső kalandtúrán vehettek részt tanulóink. Itt többek között hallhattak a Vizsolyi Bibliáról, a Rákóczi-harangról, de megtudhatták azt is, hogyan kapcsolódnak a Nagytemplomhoz az 1848-49-es történelmi események. A program egy közös fotóval zárult a Kossuth téren.

Ezt követően szuvenírt és más értékes emléktárgyat vásárolhattak a gyerekek a Fórum Debrecen bevásárlóközpontban.

Végezetül játszóterezés következett, ahol a még megmaradt energiát vezethették le a gyerekek.

Köszönjük a szervezést!

Csatolt dokumentumok
1 ( 301.3 KB )
1 ( 260.1 KB )
1 ( 129.8 KB )
1 ( 126.8 KB )
1 ( 213.2 KB )
1 ( 130.6 KB )
1 ( 396.4 KB )
1 ( 218.1 KB )
1 ( 271.9 KB )
1 ( 257.6 KB )
1 ( 274.5 KB )
1 ( 261.6 KB )
1 ( 148.7 KB )
1 ( 123.4 KB )