A Bodrog partjáról a Sajó partjára

LXIII. évfolyam 4. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

„Féljétek az Istent, és néki adjatok dicsőséget" Jelenések 14,7 - hangzott az igehirdetés alapigéje október 24-én, vasárnap az Ózd-Sajóvárkonyi Református Egyházközség templomában. Az igei üzenet az istentiszteletre érkező vendégeinket is köszöntötte. A sárospataki teológia kórusa látogatta meg gyülekezetünket.

A hétvégének már a szombati napján megérkezett a 12 fős énekkar Bundzik Tímea vezetésével. Az idősek otthonának épületében biztosított szállást számukra a gyülekezet közössége. Nagy szeretettel láttuk vendégül ifjú testvéreinket. Jó volt látni az ifjúi derűt, a jó kedvet, az Úr szolgálatára szánt életeket. Jó volt hallani a tiszta hangokat és azok harmóniáját. Az istentiszteleten elhangzó szép kórusművek egyike nagyon is megérintette mindnyájunk szívét, amikor azt énekelték, hogy: „meglásd, újra látjuk egymást, szent kezével őrizzen meg Ő" Az áldást kívánó ének szavai olyan élő reménységet adtak szívünkbe, melyért ezúton is hálánkat és köszönetünket fejezzük ki.


Azt kívánjuk, hogy az ének hangja, a szolgálatot vállalók élete legyen mindig olyan áldott eszköz az Úr kezében, amilyet mi is tapasztalhattunk a kórus jelenlétében. Az istentisztelet végén a lelkipásztor mint egykori pataki diák együtt énekelte a kórussal a következő pataki diákdalt:


Bodrog partján van egy város én is laktam benne. Hányszor volt ott a szívemnek kacagó jó kedve. De sok álmot, sok örömöt suttogott. Az iskolakert bólingató fája. Deresedő öreg fejjel, könnybe lábadt két szememmel. Ma sem bírok a szívemmel, ha gondolok rája. Valahol egy régi-régi kicsi utcán messze. Diák dalos ifjúságom ott van eltemetve. Hej, de egyszer egy nótával elmegyek én. Csak azt az egy boldog órát várom. Felhajtom a pohár borom, új nótámat eldalolom. Megsiratom nótás-dalos elszállt ifjúságom.


A kórus szolgálata délután Sajókazán és Sajóivánkán folytatódott, ahol hasonló áldásokat éltünk meg a jó Isten kegyelméből és gondviselő szeretetéből. Övé legyen a dicsőség!

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább