Adventi játszóház a Miskolc Tetemvári Református Egyházközségben

LXIV. évfolyam 1. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye


Hittanos gyermekeink számára advent időszakában újra megrendeztük az ünnepi játszóházat. December 18-án ismét zsúfolásig megtelt a Deszkatemplom melletti gyülekezeti termünk óvodás és kisiskolás korú gyermekekkel.

Külön öröm volt számunkra, hogy sok édesapa és édesanya is megtisztelt bennünket jelenlétével. Szeretnénk a gyermekek által a szülőket is megszólítani és hívogatni a gyülekezet közösségébe. Az évek során ezek az ünnepi alkalmak családi rendezvénnyé nőtték ki magukat. Ezen a szombati napon 45 gyermek és csaknem 20 felnőtt hallgatta együtt Isten igéjét.



A program délelőtt 10 órakor kezdődött rövid köszöntéssel és közös imádsággal. Az „Adventi hírnök” című ének eléneklése után egy bábjátékot tekinthettek meg a résztvevők, melynek címe ez volt: Ha egyet befogadsz…



A darab első részében a szülők örömmel jelentették be gyermekeiknek, hogy kistestvérük fog születni. Ezt az örömöt szerették volna viszontlátni két gyermekük arcán is. Ők azonban nem úgy reagáltak erre a hírre, ahogy a szülők várták. A szívükben öröm és szeretet helyett irigység és féltékenység hatalmasodott el. Mindketten féltették a maguk kényelmét és saját kis „birodalmát” a még meg sem született testvérüktől. Végül egyikük ajkáról elhangzott ez a mondat: „Nem kell ide még egy testvér!”



Ezzel a mondattal megbántották édesanyjukat. Nem akarták befogadni a családba kistestvérüket. Ekkor az édesapa leült gyermekei mellé, és a Bibliából elmondta nekik a karácsonyi történetet. Az Úr Jézust sem akarta befogadni az a világ, amelybe beleszületett. A betlehemi fogadókban sem volt számára hely. Először még Mária jegyese, József sem tudta elfogadni az Ő fogantatásának hírét. Csak az angyal szavára békélt meg a szíve.



A gyerekek Jézus születésének történetéből megértették, milyen fontos az, hogy egy kistestvér születését örömmel és szeretettel várják. Hiszen a gyermek Isten ajándéka. És az a gyermek, ott a betlehemi jászolban, Isten legnagyszerűbb ajándéka volt az emberiség számára. Hiszen általa van üdvösségünk, a benne való hit által nyerhetünk Istentől örök életet. Mert ahogy Ő maga mondta: „…senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.” (Jn 14,6c).



Az előadás után Fehérné Szóráth Márta egy aranymondást tanított meg a jelenlévőknek: „Üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus, a Dávid városában.” (Lk 2,11) Majd az ismétlő kérdések megválaszolása után egy rövid szünet következett. Ekkor teával és süteményekkel vendégeltük meg a jelenlévőket.



A terem átrendezése után kézműves foglalkozásokon vehettek részt a gyermekek. Karácsonyi képeslap, karácsonyfa, hűtőmágnes és fakanálbáb elkészítésére nyílt lehetőség. A foglalkozás előkészítését és lebonyolítását a Jókai Mór Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény pedagógusai (dr. Csizmár Jánosné, Egerer Zsuzsa, Plaszkóné Ferkovics Karolina, Riedlné Kiss Éva, Stoll-Kozma Ildikó) végezték.



Istennek adunk hálát a karácsonyi üzenetért és a közösen átélt vidám pillanatokért. Szeretnénk a jövőben is hasonló alkalmakat szervezni iskolánk tanulói és hittanos gyermekeink számára.



Egyházközségünk köszönetét fejezi ki a bábjáték előadóinak, a Miskolc-Diósgyőri Református Iskola és Óvoda óvodapedagógusainak: Nyíriné Kóczi Erika, Pap Lászlóné, Pásztor Edit, Velezdy Zoltánné, Vincze Ágostonné óvónőknek.



Plaszkó Zoltán hitoktató

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább