Az Egervölgyi Egyházmegye női szolgálattevőinek találkozója

LXIV. évfolyam 2. szám / Egervölgyi Egyházmegye


Gyönyörű, verőfényes napsütésben gyűlt össze április 7-én, délután az Egervölgyi egyházmegye gyülekezeteiből érkező lányok, asszonyok serege a mezőkövesdi református templomba. Az egyházmegyében immáron hagyomány, hogy virágvasárnap délutánján Isten előtti elcsendesedésre, és együttgondolkodásra hívja az egyházmegye elnöksége a női szolgálattévőket és nőtestvéreket.

Énektanulással kezdődött az alkalom, amit Patay József és felesége, a mezőkövesdi gyülekezet tagjai vezettek. Örvendezésről és Isten közelségéről szóltak a dalok. A nyitó áhítatot Pappné Szakács Csilla tibolddaróci lelkipásztor tartotta a Filippi gyülekezethez írt levél 2,5-11 része alapján. Arról a krisztusi indulatról beszélt, amely meghatározója lehet keresztyén életünknek és szolgálatainknak. Ez az indulat, a mi közösségeinket elevenné és kívánatossá teszi a világ fiai számára.



Az áhítat után Gordosné Balogh Eszter helyi lelkipásztor köszöntötte az egybegyűlteket. Dr. Kádár Zsoltnak, az egyházmegye esperesének nyitó gondolatait követően az átányi női kar szépen csengő énekeit hallgathattuk. Druzsbovszkiné Katinka mély mondanivalójú szavalata vitte gondolatainkat az előadásig, amit dr. Bodó Sára professzor tartott: „Női sorsok üzenete a Bibliából” címmel. Az előadó kiemelte Ábrám és Szárai történetét, amelyet hallgatva átélhettük, hogy a Biblia több ezer éves asszonysorsa és a ma élő asszonyok helyzete mennyire egyforma. Az Isten előtti csendben és engedelmességben találta meg Szárai, a későbbi Sára a megoldást férjével, Ábrámmal a későbbi Ábrahámmal együtt életük nehéz kérdéseire.



„Mert az ÚR megsebez, de be is kötöz” – hallhattuk Victor Jánosné lelkipásztor bizonyságtételét, aki bensőséges hangon szólt életük nehézségeiről és arról a csodáról, amit éppen a nehéz pillanatokban Istennel együtt élnek át ő és a gyermekei.



A Pásztorok lelkészi kórus éneke a bizonyságtétel lezárásaként hangzott fel ezután: „Jézus engedj hozzád térnem… (RÉ. 342.d.) A záróimádság és az áldás után a mezőkövesdi Millennium étterem pazarul megterített asztala mellé szeretetvendégségre hívtak mindenkit vendéglátó gazdáink. Az ottani beszélgetésekből kiderült, hogy sokan áldott lelki alkalomnak, a hitüket megerősítő közösségnek tartották ezt a vasárnap délutánt. Feltöltekezve és hitben felvértezve indult haza mindenki. Soli Deo gloria! Legyen Istennek hála ezért a délutánért, s adja, hogy amit ott tanultunk, meg tudjuk élni a hétköznapokban.



Pappné Szakács Csilla, Tibolddaróc

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább