Összefogás a bűnmegelőzés érdekében

LXIV. évfolyam 4. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye


A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság és a Varbói Református Egyházközség 2011. október 7-én „A Rendőrség és az Egyházak összefogásának alternatívái, eddigi tapasztalatok és a jövőben rejlő lehetőségekről a bűnmegelőzés területén” címmel tartott konzultációt Varbón.

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányságon 2010 őszén indult el az a bűnmegelőzési program, melynek keretében a kapitányság illetékességi területén található települések egyházait kerestük meg azzal, hogy az elsősorban idős, egyedülálló emberek „megszólításában” kérjük a lelkészek segítségét, mivel jelentősen megszaporodtak az úgynevezett „trükkös lopások.”



A kezdeményezés pozitív fogadtatást kapott, így kerültek kollégáink a „szószékre”, ahol bűnmegelőzési előadásokat tartottak, melyek gyakran spontán beszélgetésekké alakultak át.



2011. évben jelentősen csökkent az idősek sérelmére elkövetett csalások, bűncselekmények száma a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság illetékességi területén, ez a rendőrség és az egyházak között létrejött összefogás eredménye is.



A rendőrség és az egyházak közötti együttműködés további lehetőségeinek felmérésére került megszervezésre a konzultáció, amelyen a rendőrség részről Nánássy Miklós r. alezredes, a B.-A.-Z. MRFK Bűnmegelőzési Osztály vezetője, dr. Toldi-Tóth Gábor r. alezredes, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság vezetője, a közrendvédelmi és határrendészeti osztály vezetője és az őrsparancsnokok vettek részt. A találkozóra meghívást kaptak a kapitányság területéhez tartozó településeken működő egyházak képviselői, valamint az egyházak elöljárói.



A református, a római és görög katolikus és baptista felekezetek képviseltették magukat. A tanácskozást megtisztelte jelenlétével Szőnyi Tamás, a Borsod-Gömöri Református Egyházmegye esperese is. A templomban megtartott ökumenikus istentiszteletet követően a résztvevők értékelték az elmúlt év együttműködésének tapasztalatait és eredményeit.



Az együttműködést sikeresnek látták a résztvevők, így az a jövőben is folytatódni fog. Ennek részleteiről, illetve új lehetőségeiről is tárgyaltak a résztvevők.



Szternai Tamás



r. őrnagy őrsparancsnok,



a varbói gyülekezet tagja



 

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább