Közösségi hétvége

LXIV. évfolyam 4. szám / Intézményeink


A Tóth Pál Diákotthon megtartotta az idei tanév első közösségi hétvégéjét. Ez a három nap lehetőséget nyújtott arra, hogy a diáktársainkkal jobban megismerjük egymást és közösen, kötetlenebbül vehessünk részt különböző programokon.

Pénteken a diáknapok alkalmából bált rendezett a Lévay, ahol a kollégisták nagy számban vettek részt. A bált a diákigazgató és a kampányfőnök nyitotta meg. A hangulat fergeteges volt, sokan táncoltak, mindenki jól érezte magát. Aki nem vett részt a bálon, különböző programokból választhatott a koliban. Csocsó és ping-pong házibajnokságok játszódtak, sokan activityztek, az imateremben filmklub volt, a fiúk pedig kondiztak vagy az iskola udvarán fociztak.



Szombaton, reggeli után az összes kollégista a Bükkbe ment túrázni. Külön autóbuszok vittek föl minket az útvonal elejére, ahonnan gyalog indultunk útnak. Garadnáról a Köpűs-forráshoz vezetett az utunk, ahol geocachingeltünk. A játék lényege az, hogy térkép segítségével a csapatoknak meg kellett találniuk az eldugott kis meglepetéseket. Mindenki hamar felkutatta az ajándékos ládát, amiben csokik lapultak. Az édességek elfogyasztása és egy kis pihenő után újult erővel folytattuk utunkat a Köpűs- kőhöz. A túra végére mindeni elfáradt és megéhezett, ezért visszatértünk a kollégiumba, ahol finom ebéd várt ránk. Délutánra szabadkimenőt kaptunk: sétálhattunk a főutcán, kipihenhettük magunkat, esetleg tanulhattunk is. A szabadidő után fél ötkor kezdődött az új kolis diákok, azaz „gólyák” bemutató műsora. A legtöbb csapat táncbemutatóval és vicces előadásokkal készült, az avatást pedig most is, mint minden évben a végzősök szervezték. Az újaknak játékos feladatokat kellett végrehajtaniuk. Az esti közös vacsora után szabad program volt bent a koliban: beszélgettünk, együtt néztük az X-faktor adását, kivételesen csak 11 órakor volt a villanyoltás.



Vasárnap reggel minden csoport gyülekezeteket látogatott meg: a tetemvárit, a felsővárosit és az Avas-déli lakótelepen működő missziói egyházközösséget, ahol rövid műsorral leptük meg a gyülekezet tagjait. Ebéd után szabadkimenőt kaptunk, de délután ötkor már a szilenciumon kellett ülnünk. Az esti órákban teaház és filmklub várta még a kolisokat, ahol különleges teákat kóstolhattunk meg. Aznap este azonban a már megszokott rend szerint 10 órakor takarodó volt, hogy hétfőn kipihenten kezdhessük az új hetet.



Ebben a tanévben még egy közösségi hétvégénk lesz, tavasszal, amire a szüleinket is meghívjuk majd, hogy ők is közelebbről megismerhessék a diákotthoni életünket.



Korsós Dorottya és Farkas Fanni 10. c médiás diákok

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább