Hagyaték – 26 óra Wass Alberttel

LXV. évf. 1. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye


Nincs időm! Ismerős szavak a mai ember számára. De aki nem sajnálta a 26 órát, amit Wass Albert, Reményik Sándor, Tompa Mihály és még sok más magyar író és költő hagyatékának megismerésére fordított, nem vesztese, hanem nyertese lett az időnek.

Az ember sok mindenre szán időt. Sok divatos és haszontalan időtöltése van fiatalnak és idősnek egyaránt. Az olvasás ma egyáltalán nem divatos, a fiatalok nagy része nem szeret vagy nem akar olvasni. Bibliát sem! De tegyük csak fel a kérdést magunknak, akik a középkorú vagy az idősebb generációhoz tartozunk: olvastunk eleget nekik mesét, verset, Igét, hogy szeressék?



Aki február utolsó hétvégéjén a Miskolc-Avasi Egyházközség gyülekezeti termében felolvasóként vagy hallgatóként eltöltött pár órát, olyan hagyaték birtokosává lett, ami ünneppé teheti és beragyoghatja a szürke hétköznapokat, melegséget vihet a rideg kapcsolatokba, és reményt adhat arra, hogy minden bizonytalanság ellenére van bizonyossága annak, akinek van hite. Ma ez sem divat! Mert az ember eljátszotta a bizalmat, visszaélt a szeretettel, nem tudja mit jelent az önzetlenség. Az Ige szerint „megkövéredett a nép szíve, … hogy fülükkel ne halljanak, szívükkel ne értsenek, hogy meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.” (Máté 13:15) Erről a 26 óráról azt is mondhatnám, a gyógyulás lehetősége volt. Mert üzeneteket hoztunk és üzeneteket vittünk tovább. Üzeneteket az életről. Olyanokat, amelyeket olykor megkönnyeztünk, máskor mosolyt csalt az arcunkra, és gyógyultunk. Gyógyult a lelkünk, a hitünk, mert apró csodákat éltünk meg. Nem nagyokat, csak olyan hétköznapiakat, amilyenekről Reményik írt. Szitáló, halk sziromcsodákat, de rajtuk át Isten szólt, jövök – és te ember jöhetsz felém! Jöhetsz, mert gyógyulásra van szüksége az életednek, a népnek és nemzetnek. Nálam van gyógyulás! Ez az üzenet hangzott a Kárpát-medencében 46 helyszínen, sőt Floridában és Ausztráliában is. Ebben az évben immár ötödik alkalommal. Magyarok adták tovább egymásnak, akik hagyatékot hordoznak és őriznek. Magyarok, akiknek szívében ott lángol a Lélek tüze, hogy tovább adják az örömhírt, amit Wass Albert olyan szépen megfogalmazott: „Ha nemcsak hiszed, de tudod is az Istent, az Isten ereje benned van, és hegyeket tudsz mozdítani vele! … Fegyvernek nem lesz hatalma rajtad, s elkárhozik, ki veled perbe száll. Ez az Úr népének hagyatéka, kiknek igazsága, erénye és tudása Őtőle való…!”



Hangóné Birtha Melinda lelkipásztor Miskolc-Avas

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

…intettünk és buzdítottunk, és kérve kértünk titeket: éljetek az Istenhez méltó módon… 1Thessz 2,12a

Jób 4

Miért zavarta Elifázt (5–6), hogy Jób hitének egyértelmű áldásait látta mások életében (3–4)? Milyen lélek van abban, aki a gyászolót vádolja gyermekei haláláért, az őt ért csapásokért (7–9)?

tovább

(13) „Jött valaki az ég felhőin…” (Dániel 7,1–14)

– Dániel látomásában rémséges vadállatok tűnnek fel, egyik felfalja a másikat. Igazi vadállatok ezek a korabeli, egymást követő birodalmak: a babiloniak, a médek, a perzsák, a mindent „egyesítő” nagy macedón (görög, hellén) birodalom, és annak utódbirodalmai. Mindegyik ijesztő, erőszakos, mindent felemésztő, a maradékot összetaposó, pusztító, nagyokat mondó szájával hőbörgő (1–9).

tovább

EZÉKIEL 13,17-23 - Nem ártatlan játék!

Az Ószövetség kizárólag ezen a helyen említ kifejezetten hamis prófétanőket. Férfi kollégáiktól eltérően ők nem csak hazugságokat hirdetnek Isten üzeneteként, hanem még mágikus rituálékat (halottidézéseket) is tartanak, és mágikus tárgyakat állítanak elő. 

tovább

2017. november 13. hétfő

Szüret

Az én Atyám a szőlőműves. (Jn 15,1)

 

tovább

Dicsérje Őt a köd is!

Minden lélek és minden létező,
hó és szélvihar, tűz és jégeső,
Dicsérjétek az Urat!

tovább