Húsvéti koncert Mezőzomboron

LXV. évf. 2. szám / Zempléni Egyházmegye

A hagyományoktól eltérően készültünk a feltámadás ünnepére az idén. Április 5-én este 18.30-kor a Magyar Continental Singers együttes volt a vendégünk.

Gyülekezetünk egyik fiatal tagja – Hornyikné Kovács Katalin –, aki korábban maga is tagja volt a Magyar Continental Singers-nek, azzal a hírrel örvendeztetett meg – még valamikor februárban –, hogy sikerült meghívni az együttest nagycsütörtök estére hozzánk egy koncertre. Istennek legyen hála, sokak imádsága meghallgatásra talált, és sok áldozatkész lélek munkálkodott, hogy csodálatos alkalomra kerülhetett sor a mezőzombori Közösségi Ház nagytermében. 
A zenekar tagjai már délután megérkeztek, és előkészítettek mindent a profi előadáshoz. Nem csak a hangosítás, az ének és a zene volt professzionális, – nem csak ettől volt jó, hanem az a Lélektől áthatott, magával ragadó előadásmód, amelynek hatása alól nem vonhatta ki magát egyetlen jelenlévő sem. A műsor folyamán az énekesek és a zenekar tagjai is bizonyságot tettek hitükről egy-egy mondatban, és elhangzott egy hosszabb bizonyságtétel is, ami még hitelesebbé tette éneküket, zenéjüket.
Nem csak a zenekar volt felekezetközi, a hallgatóság is. De ezen az alkalmon csak az számított, hogy Istent magasztaljuk, Jézust dicsőítsük, és engedjük, hogy a Szentlélek áthasson mindnyájunkat.
Nem csak a helybeliek, hanem a környékről – Miskolctól Karcsáig hét településről – is szép számmal érkeztek az előadásra. Sokakban ott volt a kíváncsiság, hiszen nem ismerték, nem sokat tudtak az emberek a zenekarról. Akik pedig már ismerték, hallották őket, azért voltak telve várakozással, mert ők már tudták, hogy mire számíthatnak. 
Azok számára, akik részesei voltak a koncertnek, maradandó élményt nyújtottak, és valami különleges, felemelő módon „hangolódtunk” az ünnepre. 
Illesse köszönet Hornyikné Kovács Katalint és férjét a szervezésben és az előkészületekben végzett munkájukért, községünk polgármesterét, Radó Bélát, aki a koncert után ízletes vacsorával látta vendégül a zenekar tagjait, és gyülekezetünk asszonyait, akik süteményekkel járultak hozzá a szeretetvendégséghez. Soli Deo Gloria! 
Hegedűs Aranka 
református lelkipásztor 
Juszku Gergő /fotó/

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább