Találkozni jó!

LXV. évf. 2. szám / Misszió

Ebből az egyszerű tényből növi ki magát minden nyáron egy népes gyermeksereg, lelkészek, diák- és felnőtt segítők csapata, hogy egy hétig együtt legyenek. Mert találkozni jó!

Ezt erősítik meg azok a visszajáró gyermekek, akik rendszeresen megkérdezik az utolsó estén: „Ugye, lesz jövőre is pataki tábor?” Nekünk, ott szolgálóknak nagyon szívet melengető kérdések ezek, mert azt jelzik vissza, szükség van a munkánkra, szüksége van a gyermekeknek, fiataloknak nemcsak virtuális találkozásokra, hanem igazi, élő közösségekre is. Ami pedig talán ettől is fontosabb, hogy ezekben a kérdésekben az is ott van: szüksége van a felnövekvő generációnak arra az Istenre, akiről bizonyságot teszünk előttük, akiről szólnak az áhítatok reggel és este, akihez szívünk imádságban fordul, és akit énekszóval dicsérünk. 
Hogy mennyire szükségesek ezek a találkozások, azt számos gyülekezet hűsége, évről-évre megtapasztalt számontartása bizonyítja. Rendszeresen jönnek gyermekek az abaúji Aszalóról, Szikszóról, Ongáról, a borsod-gömöri Mezőcsátról, Hernádnémetiből, Kazincbarcikáról. De számos kis gyülekezet is képviselteti magát. Ezúton is buzdítom és bátorítom azokat a gyülekezeteket, ahol nehéz megoldani az önálló gyermekhetet, táboroztatást, hogy éljenek a kerületi gyermektábor lehetőségével.
A táborban délelőttönként csoportokban vagyunk együtt, ahol igyekszünk a hét központi üzenetében elmélyedni. A 2012. év témája: Krisztussal egy életen át. Timóteus személyét választottuk arra, hogy közelebb hozzuk a gyermekeket a Krisztussal járás öröméhez, a hitben való növekedés lehetőségéhez. A délelőtti alkalmak után színes délutáni programokat szervezünk. Idén többek között akadályversennyel, strand- és mozilátogatással, kézműves kuckóval készülünk. 
Azzal kezdtem: találkozni jó! Készülni is jó, mert a visszajelzések bátorítóak. Így várakozni is jó, mert tudom, sok gyermek nagyon várja, hogy jöhessen. Tisztelt gyülekezet vezetők, kedves szülők, nagyszülők! Igyekezzünk nekik ebben segíteni, hogy legyen lehetőségük a táborban testileg és lelkileg is megújulni egy rohanó világban, amely bizony őket sem kíméli.
Isten adjon nekünk igazi találkozásokat idén is!
A tábor ideje: 2012. július 2-7.
A tábor költsége: 17.000 Ft
A korhatár: 8-16 év
A jelentkezési határidő: 2012. június 1.
A jelentkezéseket Kolumbán Gábor nagytiszteletű úr várja postai vagy elektronikus úton: kolumbangabor@freemail.hu, 3700 Kazincbarcika, Budai Nagy Antal utca 41.
Kérjük, hogy a jelentkezéssel együtt piros postai csekken gyermekenként 7.000 forint előleget szíveskedjenek befizetni. A tábor díja tartalmazza a szállás, az étkezés és a délutáni programok költségét és a belépődíjakat. Az utazást az ár nem tartalmazza!
Tóth Orsolya, a tábor koordinátora

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább