„Bátori találkozó” a gagybátori gyülekezetben

LXV. évf. 3. szám / Abaúji Egyházmegye

2012. szeptember 1-jén népes vendégsereg érkezett a gagybátori református parókiára. A gyülekezet lelkipásztorának, Bódi Noémi lelkésznőnek a kezdeményezésére a presbitérium és a gyülekezeti tagok lelkes szervezésében és meghívására baráti-testvéri találkozó megrendezésére került sor, amelyre a községből elszármazott testvéreket hívták meg nagy szeretettel.

Jó szívvel és köszönettel fogadtuk a kedves meghívást és örömmel készültünk a találkozásra, a szívélyes alkalomra. Megérkezésünkkor örömmel és jóleső érzéssel köszöntöttük egymást. A jelenlévők egy részével több évtizede nem találkoztunk. 
Az élet az ország különböző részeire sodorta a szeretett szülőföld Gagybátor egykori lakóinak jelentős részét. A továbbtanulás, a munkalehetőség, a biztonságos megélhetés utáni vágy, különböző helyeken teremtett otthont sokunk számára. Az évek múlásával egyre inkább vágyakozik arra az ember, hogy találkozzon a régi ismerősökkel, barátokkal, meglátogassa a gyermekkor kedves emlékeket idéző gyönyörű tájait.
Többségünk felkereste a temetőkertet, ahol áldott emlékű elődeink, őseink nyugosznak a hazai földben. Néhány virágszálat elhelyeztünk volt szeretteink sírhalmán és csendben, lélekben együtt voltunk drága hozzátartozónkkal.
A kedves vendéglátóink, a helyiek és a vendégek közül a hölgyek egy része nagy lelkesedéssel készült a vendégfogadásra és a vendéglátásra. Nagyon finom vadhúsokból készített ételekkel, kiváló töltött káposztával, finom italokkal, süteményekkel kínálták a vendégeket. Kellemes beszélgetések zajlottak a parókia udvarán és épületében. Felidéztük a közös emlékeket, amelyek nagyon kellemes érzéssel töltöttek el mindannyiunkat.
A délután folyamán hálaadó istentiszteleten vettünk részt, ahol a lelkésznő nagy szeretettel köszöntött minket. Hálát adtunk a jó Istennek, hogy kegyelméből lehetőségünk volt részt venni egy ilyen kedves alkalmon. Jó érzéssel tölthettünk el egymás körében néhány meghitt, kedves órát gyermekkorunk színhelyén.
Istentisztelet után tovább folytatódott a beszélgetés, vendégeskedés. Részt vett az ünnepségen Béres János furulya művész családjával, aki szép énekekkel, dalokkal lelkesítette jó hangulatra a jelenlévőket. Sor került még egy bensőséges köszöntésre. Bosnyák Gyula barátunk azon a napon ünnepelte a születésnapját. Kedves családja és a résztvevők köszöntötték jó egészséget, hosszú, boldog életet kívánva neki.
Úgy gondolom, mindannyian nagyon jól éreztük magunkat és lelkiekben gazdagodva köszöntünk el egymástól. Nagy tisztelettel és szeretettel köszönjük meg Bódi Noémi lelkésznőnek a kezdeményezést, aki nagyon szívesen és lelkesen fáradozik a fokozatosan csökkenő lakosságú Cserehát lelki életének ápolásáért, és több ilyen alkalommal kezdeményezett hasonló jellegű együttléteket. Megköszönjük a presbitériumnak, a gyülekezet tagjainak az odaadó, áldozatkész fáradozásukat, a testvéri együttlét megrendezését, a szíves vendéglátást.
Kérjük Isten gazdag áldását a lelkipásztor szolgálatára szülőföldünkön. Az ott élőknek erőt, egészséget és minden jót kívánunk. Hálával és jó érzéssel emlékezünk az együtt töltött időre. Isten áldjon mindannyiunkat!
Vadas József
Hernádnémeti

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább