Gyülekezeti piknik a Miskolc-Tetemvári Református Egyházközségben

LXV. évf. 3. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

Idén egyháztagjaink száma meghaladta az ezer főt. Ez örömmel és hálaadással tölt el minket, és nagy felelősséggel is, hogy gyülekezetünk tagjai, miközben vasárnaponként az istentiszteleti alkalmakon Isten és az Ő Igéje felé közelednek, egymás felé is közeledhessenek, megélve a testvéri szeretet közösséget teremtő és formáló erejét.

Ezt kívánta elősegíteni az a közösségi alkalmunk, amely a gyülekezet azon tagjainak kívánságából merített erőt, akik azt kívánták, hogy „töltsünk együtt egy napot”. 2012. szeptember 8-án, szombaton délelőtt 10 és délután 4 óra között került megrendezésre a gyülekezeti piknikünk, a gyülekezetünk fenntartásában lévő Jókai Mór Református Általános Iskola udvarán és osztálytermeiben. Már 9 órától gyülekeztek a lelkes önkéntesek, akik gulyásfőzéssel serénykedtek a közel száz fős éhes száj megelégítésében. 
10 órától vette kezdetét a lelki közösség, amelyen az áhítatot Fehér Norbert, a gyülekezet vezető lelkésze tartotta. Az első gyülekezetet példaként állítva közösségünk elé hangzott el az Apostolok Cselekedete 2,42-47-ből: „…kitartóan részt vettek az apostoli tanításban, a közösségben, a kenyér megtörésében és az imádkozásban… az Úr pedig napról napra növelte a gyülekezetet üdvözülőkkel.” Mai egyházi életünkben nagy áldás a növekedés, az élő testvéri szeretetközösség megélése, egymás pozitív megismerése, elfogadása. Ezt gyakorolhattuk öt csoportba szerveződve, miután közös énektanulással is dicsőítettük az Urat, dr. Varga László gyülekezetünk főkántorának és dr. Keszi Krisztina zambiai külmisszionáriusunk énektanításának köszönhetően. 
A csoportokban az őszinte hangvételű bemutatkozások után együtt gondolkodtunk arról, miben tudnánk előmozdítani a gyülekezeti közösség még mélyebb megélését, miközben hálát adtunk azért, hogy gyülekezetünkben minden korcsoport találhat a maga számára megfelelőt a nagy gyülekezeti alkalmak között is. Hálásak vagyunk a missziói, diakóniai, katechetikai, és sáfársági munkacsoportok létrehozásáért, amelyek révén a lelkészi, a világi presbitervezetők és lelkes önkénteseink munkája még hatékonyabbá teheti a gyülekezet lelki-anyagi közösségének előrehaladását. 
A finom ebéd elfogyasztását, amelyet asztalközösségben élhettünk át az iskola udvarán, délután a csoportok beszámolói követték. Majd vetélkedők és játékok vártak ránk, amelyen ifiseink éppúgy jelen voltak, mint gyülekezetünk idősebb tagjai dr. Bartha Árpád presbiterünk vezetésével. Az együtt töltött nap örömét számos fénykép megörökítette, ebből szeretnénk néhányat megosztani az olvasókkal. 
A gyülekezeti pikniken szolgáló önkénteseinknek, a szervezőknek és a csoportvezetőknek köszönetet szeretnénk mondani munkájukért, áldozatkészségükért, bízva abban, hogy közösségépítő alkalmunk még számos hasonló lebonyolításához ad számukra erőt és lelkesedést, amelyet minden kedves olvasónk számára is szívből kívánunk. 
BFI

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább