Imaház renoválás Ózdon

LXV. évf. 3. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

Ez év szeptemberében elkezdődhetett az a munka, amiért már régóta imádkozunk, és amit már nagyon vártunk. Megkezdtük az ózdi gyülekezet imaházának a renoválását. 

Teljes külső-belső felújítás, tetőcsere, valamint egy új rész hozzáépítése mai igényeknek megfelelően teakonyhával, mosdóhelyiségek kialakításával. Évek óta készültünk már erre a munkára, egy ilyen renoválás több millió forintba kerül, nekünk pedig korlátozottak az anyagi lehetőségeink. Azért szorgalmasan gyűjtögettük kis forintjainkat, és imádkoztunk – csodáért. Imádságainkra meglett a válasz, Isten megmutatta gondviselő szeretetét, és adott utakat és lehetőségeket. Az országgyűlési képviselőnket, valamint a város vezetőit kerestük meg gondjainkkal. Ők is átlátták a probléma komolyságát, mert egy málló vakolatú, beomló tetejű épület nem igazán szépíti a városképet. Az imaterem renoválásának a tervét belevették a START munkaprogramba, amely már korábban is sikeres volt a városban. A munkadíjat és járulékait az önkormányzat a pályázat útján nyert összegből fizeti, az egyházközség pedig az építési anyagokat biztosítja. Ez mindkét fél számára kedvező, mert így az önkormányzat tud munkát biztosítani a tartósan munkanélkülieknek, az egyház számára pedig jelentős megtakarítás a munkadíj önkormányzati átvállalása. Az egyház által vállalt önrészt a gyülekezet tagjainak anyagi áldozathozatalával próbáljuk meg biztosítani. A gyülekezet tagjai – többnyire kisnyugdíjasok – erejükön felül adakoznak. Közben keressük a további lehetőségeket, hogy a megkezdett munkát be tudjuk fejezni. Imádságainkban arra kérjük Urunkat, hogy kegyelmével erősítsen bennünket. „ Ha az Úr nem építi a házat, hiába fáradoznak az építők” (Zsolt. 127,1). Mennyei Atyánk most arra tanít bennünket, hogy tanuljuk meg a teljes reá hagyatkozást, s merjük rábízni magunkat. Legyen hitünk hinni abban, hogy Ő valóban tud segíteni, és betölti szükségeinket. Minden gondunkat reá bízva tapasztaljuk meg azt, hogy Őnéki gondja van ránk, és naponként gondot visel rólunk. Amikor Jézus hívta Pétert, hogy szálljon ki a csónakból és járjon a vízen, neki az addig sikerült, amíg Jézusra nézett. Amikor leemelte Jézusról a tekintetét, csak a hullámokat és a tenger mélyét látta maga előtt, kétségbeesett és süllyedni kezdett. Jézus azonban biztos kézzel tartotta meg, s megkérdezte: „Kicsinyhitű, miért kételkedtél?” (Mt.14,31b.) Bennünket is arra tanít, hogy ne kételkedjünk, ne legyen fogyatékos a hitünk, hogy megtapasztalhassuk áldását, segítségét. Bízunk benne, hogy a megkezdett munkát be is tudjuk fejezni, hiszen addig, amíg nincs megfelelő hely, nem tudunk gyülekezeti alkalmakat szervezni. Terveink között szerepel a rendszeres gyülekezeti alkalmak mellett az idősek gondozása, a cigánymisszió, a baba-mama kör újraindítása, a gyermekek számára játszóház kialakítása. Mindezek az evangélium hirdetésének újabb és újabb lehetőségei, s akkor tudjuk megvalósítani, ha a szükséges feltételek adottak. Szeretettel kérjük Kedves Testvéreinket, hordozzanak bennünket imádságaikban, hogy el tudjuk végezni a ránk bízott feladatot, és megújulhasson az imaházunk. Ha valakit Isten Szentlelke arra indít, szeretettel fogadjuk Istentől elkészített adományát a renoválás támogatására a 11734121-20009386-os számlaszámra, vagy az egyházközség címére: Ózd, Szabó Lőrinc út 2.
A mi Urunk áldását, kegyelmét kívánom minden Kedves Testvérem életére!
Lezákné Hajdu Enikő lelkipásztor
Ózd I.

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább