Egyházmegyei Ifjúsági Konferencia Tibolddarócon

LVII. évfolyam 4. szám / Egervölgyi Egyházmegye

Az Egervölgyi Református Egyházmegye fiatal lelkészei nyár végén úgy határoztak, hogy év végéig legalább két alkalommal próbálják meg összegyűjteni az egyházmegye ifjúságát, hogy velük Krisztusról beszélgessenek. Az egyik jó alkalomnak bizonyult a Regionális Csillagpont ifjúsági találkozó Miskolcon, ahol az egyházkerület ifjúságával lehettünk együtt. Ifjúságunknak pozitív élményei voltak a találkozóval kapcsolatban.

A másik alkalmat Tibolddarócra terveztük az egyházmegyén belül, ahol az Általános Művelődési Központ /iskola/ alkalmas hely ilyen találkozó megszervezéséhez. Lehetőség van a közös együttlétre és a kiscsoportos beszélgetésekre külön tantermekben. November 13-án reggel, amikor kitekintettünk az ablakon, szomorúan vettük tudomásul: esik az eső. Az ifjúság megérkezése láttán azonban örömmel vettük tudomásul, hogy ez őket egyáltalán nem zavarja. Megfelelő előkészületek után 15 gyülekezet ifjúsága, kb. 90 ember lelkesen mutatkozott be egymásnak és énekelt együtt. Nagy segítségünkre volt az énektanulásban az a három budapesti teológus, akik közül egyik noszvaji származású.


Két rövid előadást hallhattunk, az egyiknek a címe: Rátalálás. Szemléletes példákon keresztül hallhattuk, hogyan lehet rátalálni az igazi kincsre, Jézus Krisztusra, aki életünket sok örömmel ajándékozza meg. A másik címe: Követés. Követni Jézust sokkal nehezebb, mint rátalálni, mert a követés erőt, kitartást, odafigyelést igényel, de érdemes, mert ha valaki előttünk megy, az vigyáz ránk. A hallottakat kiscsoportos beszélgetések követték.


Ebéd után az egyházmegye ifjúsága vetélkedett egymással. Jó volt látni, hogy mindenki kihozza magából a maximumot, mert győzni akar. Bárcsak így lenne keresztyén életünk során is, s az a gondolat lenne bennünk: GYŐZNI AKAROK JÉZUSSAL!


A találkozó végén összegeztük a hallottakat, és közös imádsággal, énekléssel köszöntünk el egymástól. Hazafelé menet arról beszélgettek egymással lelkészek és fiatalok, hogy jó volt együtt lenni, várnák a következő találkozást. Ígérjük, Kedves egyházmegyei Fiatalok, a jövő év elején találkozunk! Isten áldása legyen életünkön!


Papp Zsolt, lelkipásztor


Sály

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább