„Egy lélekért se érjen vádja téged,
LVII. évfolyam 4. szám / MisszióKépzeljük el, hogy egy halálos járvány terjeng, mely alattomosan szedi az áldozatait. Az emberek többsége észre sem veszi, hogy az élete veszélyben van. Nem látja, ezért nem is érzékeli a bajt.
Éli a mindennapjait, időnként hall róla, de olyan hihetetlennek tűnik, hogy ő is potenciális áldozat. Egyébként is nincs ideje foglalkozni vele, úgy gondolja, míg nem érzem, nem érzem a saját bőrömön, nem veszek róla tudomást, hiszen nem vagyok veszélyben. Akik azonban érzik, hogy baj van - végre szembesülnek vele, mert meglátják életükben a „tüneteket" - zavarba jönnek. A helyzetet kihasználva ugyanis, megjelennek a különböző üzérkedők, kufárok és gyógyítók, akik megoldási javaslataikkal teljesen összezavarják a keresőt. Nem tudja, kinek higgyen, mi a legjobb megoldás. Milyen nehéz helyzetbe kerülnek ilyenkor azok, akik rátaláltak az igazi „gyógymódra", s a szeretet arra indítja őket, hogy ne hagyjanak másokat elveszni! Az a vágy ég a szívükben, hogy a megtapasztaltakat átadják embertársaiknak: végre lássák meg a veszélyt azok is, akik még nem látják. Bizalmatlanságból befelé forduló társaik esélyt adjanak az igazi megoldásnak.
Valahol ezzel a képpel tudnám leírni azt az érzést, indulatot, ami munkálkodik azokban, akik azért gyűltek össze, hogy a lakótelepi emberek felé keressék az utat. Népünknek egy jelentős része ugyanis Istentől összeterelten él a lakótelepeken. Országszerte alakultak lakótelepi gyülekezetek azért, hogy közelebb vigyük az isteni életmentő lehetőséget, minél hitelesebben odaélve embertársaink elé. Hadd lássák az Isten gyógyító hatalma alá vitt életünket. Egy konzultációt tartottak tehát 2004. november 8-án azok, akik szívében ez az elszántság ég. Olyan jó volt látni, hogy nemcsak a miskolci lelkipásztorok jöttek el, hanem az ország legkülönbözőbb városaiból érkeztek szolgatársak. Az együttlét során azon gondolkodtunk közösen, hogy hogyan is tudnánk ezt a küldetést hatékonyabban betölteni. Elmélettől az egészen gyakorlati kérdésekig igyekeztünk átgondolni feladataink stratégiáját. S mindezt úgy, hogy tisztában voltunk azzal: nem találhatunk „szuper" megoldásokat, kész recepteket, de ha csak egy embertársunkat is odaszerethetjük Istenünk gyógyító hatalma alá, megérte a fáradozást. Hisszük azt, hogy Istenünknek kedves ez az indulat, s így, ahogyan igéjében is biztat, nem lesz hiábavaló a fáradozás. „...fáradozásotok nem hiábavaló az Úrban." 1 Kor15,58.
Arra szeretném kérni a kedves Olvasókat, hogy segítsük ezt a kezdeményezést először is imádságainkkal, továbbá szívesen fogadunk látásokat, gondolatokat, ötleteket, amelyek segítik e nem könnyű küldetés betöltését. Ezeket eljuttathatják a Tiszáninneni Református Egyházkerület Missziói Központja címére: 3526, Miskolc, Kossuth u.17.
Taraczközi Gerzson, lelkipásztor
Kapcsolat
Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com
Kitekintő RSS
- Elhunyt Demes András az utolsó magyarul prédikáló lelkész Argentínában
- Re:formálj! - Elindult a regisztráció a Csillagpontra
- V. bibliaismereti verseny
- A tanítványság kérdései - Kereszt-kérdések konferencia
- „Egy házunk van" teremtésvédelmi konferencia
- Szeretethíd: elindult a regisztráció
- Missziói lelkésztovábbképzés sorozat - Lelkésztovábbképzés Michael W. Goheen előadásaival
Pályázatok RSS
- Vezetői pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninneni templomépítési program” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-TAB-20-P-0019 azonosítószámú pályázat „2020. évi egyházi táborok és közösségi célú projektek támogatása”
- Megvalósult az EGYH-EOR-20-P-0072 azonosítószámú pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninnen értéknövelő támogatás” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-KCP-16-0097 pályázat
- Megvalósult a EGYH-ESZK-19-0023 pályázat
Napi lelki táplálék
…intettünk és buzdítottunk, és kérve kértünk titeket: éljetek az Istenhez méltó módon… 1Thessz 2,12a
Jób 4
Miért zavarta Elifázt (5–6), hogy Jób hitének egyértelmű áldásait látta mások életében (3–4)? Milyen lélek van abban, aki a gyászolót vádolja gyermekei haláláért, az őt ért csapásokért (7–9)?
(13) „Jött valaki az ég felhőin…” (Dániel 7,1–14)
– Dániel látomásában rémséges vadállatok tűnnek fel, egyik felfalja a másikat. Igazi vadállatok ezek a korabeli, egymást követő birodalmak: a babiloniak, a médek, a perzsák, a mindent „egyesítő” nagy macedón (görög, hellén) birodalom, és annak utódbirodalmai. Mindegyik ijesztő, erőszakos, mindent felemésztő, a maradékot összetaposó, pusztító, nagyokat mondó szájával hőbörgő (1–9).
EZÉKIEL 13,17-23 - Nem ártatlan játék!
Az Ószövetség kizárólag ezen a helyen említ kifejezetten hamis prófétanőket. Férfi kollégáiktól eltérően ők nem csak hazugságokat hirdetnek Isten üzeneteként, hanem még mágikus rituálékat (halottidézéseket) is tartanak, és mágikus tárgyakat állítanak elő.
Dicsérje Őt a köd is!
Minden lélek és minden létező,
hó és szélvihar, tűz és jégeső,
Dicsérjétek az Urat!