„Add, hogy növekedjünk együtt a hitben …”

LVIII. évfolyam 1. szám / Abaúji Egyházmegye

A 2005. évi ökumenikus imahétre kiadott központi anyag szövegéből való a címadó gondolat. Ennek jegyében tartottuk meg január 26-30 között a közös imádság alkalmait a gönci református gyülekezetben. Minden évben az országos rendezvény után egy héttel tartjuk a közös istentiszteleteket, azért, hogy más gyülekezetekből és felekezetekből tudjunk igehirdetőket vendégül látni.

Ebben az évben nem mindennapi eseménnyel indult a közös könyörgés a keresztyének egységéért. A gyülekezet meghívására Dr. Seregély István egri érsek, a magyar katolikus püspöki konferencia elnöke tartotta a nyitó igehirdetést. Krisztusról, mint a keresztyénség egyetlen lehetséges fundamentumáról tartott homiliáját a római katolikus és a református hívek nagy figyelemmel hallgatták.


Csütörtökön este Szuhánszky István miskolci és kistokaji metodista lelkipásztor a közös alapra építhető, Isten előtt értékes életekről tanította az egybegyülteket.


Pénteken este Pásztor Gyula református lelkipásztor, a sárospataki teológusok tanára és spirituálisa (lelkigondozója) arról beszélt, hogy a keresztyének teste az Isten temploma, és ezt tudva kell élnünk és szolgálnunk.


Szombaton este Dr. Mikolai Vince miskolc-diósgyőri plébános, pápai prelátus az Isten bölcsességének és a világ bölcsességének kibékíthetetlenségéről és Krisztus keresztjének mindennél értékesebb és üdvösséget szerző erejéről szólt a népes gyülekezethez.


Az utolsó alkalmon vasárnap délelőtt az egyházkerület püspöke záró igehirdetésében arról beszélt, hogy mivel a Krisztus a miénk, minden a miénk, és bátran kell, hogy éljünk és szolgáljunk közösen az Isten dicsőségére.


Valamennyi alkalom ökumenikus liturgia szerint zajlott, a nyitó és záró istentiszteleten közreműködött a gyülekezet énekkara.


Peter Spangenberg írja egyik könyvében:


„Az ökumené ez volna: meg akarlak érteni. Békében szeretnék élni veled ezen a világon. Veled együtt jól szeretném magam érezni a keresztyének családjában."


Nekünk ezen az imahéten ez sikerült.


Sóhajdáné Samu Zsuzsa


beosztott lelkész, Gönc

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább