Gyülekezeti Centrum épült Abaújszántón
LVIII. évfolyam 2. szám / Abaúji EgyházmegyeHa az ÚR nem építi a házat, hiába fáradoznak az építők.Ha az ÚR nem őrzi a várost, hiába vigyáznak rá az őrök. Hiába néktek korán felkelnetek, későn feküdnötök, fáradsággal szerzett kenyeret esztek! De akit az ÚR szeret, annak álmában is ad eleget. (Zsolt. 127,1-2)
Az abaújszántói református gyülekezet 2005. április 30-án hálát adott, hogy Isten kegyelméből a 239 éves parókia helyén elkészült a Gyülekezeti Centrum, amelyben helyet kapott a lelkészlakás, a segédlelkészlakás, a gyülekezeti terem, a vendégszobákkal egyetemben. Ennek az épületnek a felépítése meghaladta a gyülekezet erejét, de Isten kegyelme és gondviselése nyilvánvalóvá lett az építkezés alatt. Ezt meg is vallja a gyülekezet és hitvallása Isten dicsőségét hirdeti minden ember előtt: ha az Úr nem épít, akkor az emberi fáradozás teljesen felesleges.
A hálaadás napja délelőtt 10 órakor kezdődött az Abaúji Egyházmegye közgyűlésével, melyen a gyülekezetek küldöttei vettek részt. Az ünnepségnek ez a része a helyi gyülekezet énekkarának szolgálatával kezdődött. A gyülekezeti kórus tagjai hitükről tettek bizonyságot Maróthi 105. és Halmos 127. zsoltárának éneklésével. A nap a közgyűlés és rövid munkaebéd után hálaadó istentisztelettel folytatódott, melyen Csomós József püspök hirdette az Igét a 127. zsoltár alapján, s csakúgy mint délelőtt is, énekelt a Debreceni Református Kollégium Kántusa Berkesi Sándor vezetésével. Énekelt még Varga Miklós és Hollókőiné Kender Erika, Putnoky Nagy Istvánné pedig verset mondott. Jelen voltak és köszöntötték a gyülekezetet: Ábrám Tibor a Tiszáninneni Egyházkerület nevében, Hegedűs István egyházmegyei főjegyző az Abaúji Egyházmegye nevében, dr. Ódor Ferenc országgyűlési képviselő, Soltész Zoltán, Abaújszántó város polgármestere, aki a város nevében a nemzet és a város zászlóját adományozta az egyháznak, ezzel tetőzve mindazt a sok segítséget, amelyet személy szerint tőle, családjától, a képvislőtestület tagjaitól, az alpolgármestertől kaptunk. A helyi egyházak képviselői Jeviczki Ferenc görögkatolikus, Varga Gábor római katolikus, és Gere Gábor putnoki lelkipásztor is szólt az egybegyűltekhez. Jelen voltak még a mesterek, vállalkozók, támogatóink s városunk polgárai, mindazokkal együtt, akik nagy áldozatokat vállalva vettek részt az építkezésben.
Az építkezésről a gyülekezet lelkipásztora számolt be. Beszámolójában kitért arra, hogy ez a beruházás a gyülekezet saját erejéből és áldozatkészségéből nem jöhetett volna létre. Hangsúlyozta, hogy amikor az egyházkerülettől kaptunk támogatást, az azt is jelentette, hogy más gyülekezeteknek nem jutott annyi, így nekik is hatalmas hálával tartozunk, hiszen az 52 millió forintos költség nagy része egyházkerületi támogatás, s emellett a Széchenyi Terv vallási turizmus pályázata, a helyi Önkormányzat támogatása és a gyülekezet sokrétű adománya segítette a munkát. Hálával tartozunk minden támogatónak, aki áldozni tudott és akart azért, hogy Istenhez méltó épület állhasson mindenki szolgálatára.
Most, hogy gyülekezetünk ilyen ajándékot kapott, célul kell kitűznünk a lelki építkezést, hogy mindazt, ami épült, élettel betöltse.
Ha az Úr ezt a lelki házat is így fogja építeni, ahogy ennek a Gyülekezeti Centrumnak az építésénél segített, akkor jó reménységünk lehet.
Használjon bennünket ehhez a nehéz munkához eszközül mindenható Istenünk!
Gere Gábor segédlelkész
Kapcsolat
Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com
Kitekintő RSS
- Elhunyt Demes András az utolsó magyarul prédikáló lelkész Argentínában
- Re:formálj! - Elindult a regisztráció a Csillagpontra
- V. bibliaismereti verseny
- A tanítványság kérdései - Kereszt-kérdések konferencia
- „Egy házunk van" teremtésvédelmi konferencia
- Szeretethíd: elindult a regisztráció
- Missziói lelkésztovábbképzés sorozat - Lelkésztovábbképzés Michael W. Goheen előadásaival
Pályázatok RSS
- Vezetői pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninneni templomépítési program” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-TAB-20-P-0019 azonosítószámú pályázat „2020. évi egyházi táborok és közösségi célú projektek támogatása”
- Megvalósult az EGYH-EOR-20-P-0072 azonosítószámú pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninnen értéknövelő támogatás” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-KCP-16-0097 pályázat
- Megvalósult a EGYH-ESZK-19-0023 pályázat
Napi lelki táplálék
Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a
1Móz 48
A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét.
(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)
Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.
Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).
ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?
Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani?
Zokogó szemek
„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)
Szép Ernő: Imádság
Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.
Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.
