Hálaadó istentisztelet Szemerén

LVIII. évfolyam 3. szám / Abaúji Egyházmegye

Templomunk belső megújulásáért adtunk hálát Istennek ez év július 24-én a szemerei református templomban. Az ünnepi alkalmon Csomós József püspök úr hirdette az igét a 100. zsoltár alapján:

„... menjetek be kapuin hálaénekkel, udvaraiba dicsérettel! Adjatok hálát neki, áldjátok nevét!" A lekció felolvasását és imádság szolgálatát Baksy Mária esperes asszony végezte. Az istentiszteletet színesítette az encsi gyülekezet énekkarának szolgálata Ürmösiné Csernátoni Mária Ágnes vezetésével, valamint Szaszák Henrietta konfirmandus szavalata.


Jelen voltak és köszöntötték a gyülekezetet: Ábrám Tibor, a Tiszáninneni Egyházkerület főgondnoka, Szabó László, az Abaúji Egyházmegye gondnoka, Dr. Gulyás Kálmán címzetes államtitkár, Dr. Ódor Ferenc, országgyűlési képviselő, Farkas Ferenc, Szemere község polgármestere. Az abaúji lelkészek nevében Dr. Enghy Sándor köszöntötte a gyülekezetet.


Örömteljes alkalom volt ez mindnyájunk számára, hiszen régen volt példa arra, hogy gyülekezetünk épületei megújulása kapcsán hálaadó istentiszteletet tartson. Az 1960-as években történt felújítások, ill. az 1980-ban végzett tetőjavítás és átfedés óta történtek bár apró munkálatok a templom épületén, de ezek nem voltak elegendőek ahhoz, hogy templomunkat épségében és szépségében megőrizzük, és istentiszteleti alkalmainkat méltó körülmények között tartsuk. Mára sajnos nemcsak a belső rész szorult felújításra, hanem a külső rész is romos állapotban van. Most mégis a zsoltárossal együtt mondjuk: „hatalmasan cselekedett velünk az Úr, ezért örvendezünk", mert nagy öröm számunkra, hogy megújulhatott a templombelső.


Sokat gondolkodtunk azon, hogy kis gyülekezetünk az eltervezett munkákat hogyan és főként miből tudja elvégezni?


Mondjuk így, álmodoztunk sok mindenről, és talán elfelejtettük, hogy az az ember álmodik, aki éppen alszik. Hisszük, hogy ez a munkálat álmunkból is serkentett bennünket.


Állami támogatás, önerő, sok összefogás és kétkezi munka, valamint egyházmegyei segítség kellett ahhoz, hogy elvégezzük az eltervezett feladatokat. Isten megáldotta igyekezetünket. Ablakokat cseréltünk, vakolatot javítottunk, padozatot és teljes templombelsőt festettünk, valamint toronysüveget, ereszcsatornát szereltünk. Mindez hatalmas dolog gyülekezetünk számára, ezért örvendezünk és hálát adunk Istennek.


Hisszük, hogy ez a munkálat a mindenható Isten segítségével nemcsak a kőből épült templomot újította, hanem a lelki templomot is. Istené legyen a dicsőség mindezért!


Balázs Pál, lelkipásztor

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább