Hálaadás Pamlényban

LIX. évfolyam 3. szám / Abaúji Egyházmegye

A Csereháti dombvidék csendjét 2006. július 23-án, délután 3 órakor a Pamlényi Református Templom harangjának zúgása törte meg. Ünnepi istentiszteletre hívta a környező falvak gyülekezeteit, valamint a meghívott vendégeket és a település elszármazottait, akik a templom belső felújításának örvendezhettek.

A hálaadó istentiszteletet Baksy Mária esperes asszony nyitotta meg, majd Csomós József, egyházkerületünk püspöke hirdette Isten Igéjét az Efézus 2,8 alapján „Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez."


A Gagybátori Kórus dicsérő énekei után köszöntések következtek: a Görög Katolikus Egyház nevében Kisfalusi János esperes és a Római Katolikus Egyház nevében Veress Zoltán plébános szavait hallgathatták a hívek. Ünnepségünkön dr. Ódor Ferenc országgyűlési képviselő, Hegedűs István főjegyző, majd Szabó László egyházmegyei gondnok szólt az ünneplő gyülekezethez.


A helyi református lelkipásztor beszámolójában elmondta, hogy a templom belső felújítása a Nemzeti Kulturális Alapprogram keretén belül, pályázat útján valósult meg. A nyert 5 millió forinthoz anyagi támogatást nyújtottak a Tiszáninneni Református Egyházkerület, a Pamlényi Önkormányzat, a település elszármazott hívei, a helyi és a környékbeli gyülekezetek, mely segítségekért ezúton is köszönetünket és hálánkat fejezzük ki.


A templombelső tervei Nagy József András mérnök, a kivitelezés pedig Kuzma Endre vállalkozó keze munkáját dicséri. A közel 300 fős vendégsereg egy része a templom melletti sátorban kivetítőn kísérhette végig az ünneplés pillanatait, az egyházkerület missziói központjában dolgozó Nagy Endre és Szabó Ottó informatikusok munkájának köszönhetően. A Pamlényi Református Egyházközség tagjainak száma mindössze hét fő, ezért örömmel és szeretettel ajánlották föl segítségüket a helyi római katolikus testvérek és a gagybátori gyülekezeti körzet tagjai. A szeretetvendégségre a régi iskola épületében és az udvaron felállított sátorban került sor.


A terített asztalnál a testvérek megtapasztalhatták, hogy az összefogás egy-egy ünnepi alkalommal hogyan kovácsolja össze gyülekezeteinket.


E templom megújulása Isten csodája, melyet e maroknyi gyülekezetnek ajándékozott az Ő kegyelméből. Egyedül Istené a dicsőség! - „Soli Deo gloria!"


Balla Ferencné,


gagybátori gyülekezeti tag


Bódi Noémi lelkipásztor

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább