Egyházközségek ünnepe az Avas-Dél Lakótelepen

LIX. évfolyam 3. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

Immár hagyomány, hogy szeptember végén az Avas-Dél lakótelepen lévő történelmi egyházak együtt ünnepelnek. Nevezik avasi búcsúnak is, lakótelepi missziói napoknak a rendezvényt, amely öt napon át kínál színes programot, találkozási alkalmat az itt élőknek. A római, a görög katolikus és a református egyházközségek közös szervező csapata készítette elő a programot, szólította meg a tágabb szolgáló közösség tagjait. Az összehangolt csapatmunka a közös szolgálat örömében zajlott, mely építette, erősítette testvéri kapcsolatainkat.

Az egyházközségek ünnepének mottója egy egyszerű, tömör hitvallás: reményből élünk. Reméltük, hogy már ez a két szó is megszólítja az embereket, akik között élünk, és továbbgondolkodásra készteti őket. Istennek hála, sokak érdeklődését felkeltette a lakótelepen nem éppen szokványos alkalom.


A rendezvény fórummal kezdődött, melynek témája az Avas jövője volt. A megjelent helyi önkormányzati képviselőknek, illetve képviselőjelölteknek tehettük fel kérdéseinket lakóhelyünk égető problémáiról, megoldandó feladatairól.


Jókai Anna írónő is megtisztelte az egyházközségek ünnepét. A szeptemberben kialakult belpolitikai helyzetben különösen erősítően hatottak nemzettudatunkat, hitünket erősítő szavai. Kiemelt eleme volt az öt napnak az


„Ima a magyar nemzet megújulásáért". Nagyon jó volt egységben, egy szívvel könyörögni a mi Urunkhoz testvéreinkkel, hogy újítsa, elevenítse meg népünket, közösségeinket.


A szombati fő rendezvény a jezsuita kollégium területén több helyszínen zajlott. A legkülönbözőbb sport- és ügyességi versenyek, gyerekprogramok, az egyházközségek, alapítványok, szolgáló csoportok bemutatkozó standjai, kirakodóvásár várták az érdeklődőket. A kiemelt programok között szerepelt a főzőverseny is, ahová bármilyen egyesület, alapítvány vagy egyházközség benevezhetett. Nagy öröm volt számunkra, hogy az Avas-Dél Lakótelepi Református Egyházközség különdíjat nyert afrikai harcsapaprikásával.


Vasárnap közös istentisztelettel zárult a rendezvény, melyre megtelt a jezsuita templom. Az alkalom után szeretetvendégséggel készültek az asszonyok. Ahogy néztem a lelkesen lakmározó tömeget, nagyon sok ismerős arcot találtam. Beszélgető csoportok, barátok, ismerősök, egy hitben lévő emberek. Jó volt látni keresztyéneket, akik nem bántják vagy megszólják egymást, hanem örülnek egymásnak. Sőt, a bajban, nehéz helyzetben egymás mellé állnak, és közösen képviselik az általuk igaznak megismert értékeket...


Thoma László lelkipásztor

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább