PRESBITERPORTRÉ - Beszélgetés Balogh Balázsné vámosújfalui presbiterrel

LVI. évfolyam 2. szám / Zempléni Egyházmegye

– Ugye azon boldog emberek közé tartozik, aki felnevelte két lányát, férjhez adta őket, mindkét gyermekétől van egy-egy unokája, s ami nagyon irigylésre méltó mindkét gyermeke hitben él. Mit tett ezért? Vagy  ahogy ma kérdezhetnénk, hogy csinálta ezt?

– Igen, valóban boldog vagyok, és hálát adok Istennek, hogy két egészséges unokám a közelemben él, és nap mint nap nagyon sok örömöt nyújtanak számomra. Az is örömmel tölt el, hogy a két gyermekem hitben él, templomba járó, és olvassák a Bibliát. Én ezért nem tettem semmi különöset. Látták hogy templomba járunk én is és a rokonságom is. /Édesanyám, testvérem, nagynéném/.
– Valóban, elevenen él bennem, hogy a szülői házban és testvérénél is mindig volt házi istentisztelet, mint önöknél ma is.
– Igen, édesanyámnál is minden éven volt házi istentisztelet, és a nővéremnél, és  a mi lakásunkban jelenleg is minden éven van. Jó érzés amikor a  saját lakásban összegyűlnek a szomszédok, más felekezetűek és a szomszéd községben lakó öcsém családja, s együtt énekelünk és hallgatjuk az igét.
– Hogy is volt ez? Volt tehát egy hűséges templomba járó fiatalasszony, akit mihelyt a törvény engedte, megválasztott a gyülekezet presbiternek, majd egyházközségi pénztárosnak, és most már presbiteri jegyző is.
– 1980-tól vagyok az egyházközség pénztárosa, az utóbbi időben én írom a jegyzőkönyveket is.
– Nem titok, hogy iskolai végzettsége szerint pénzügyi szakember, és a polgármesteri hivatal gazdasági főmunkatársa. Úgy érzi, hogy ilyen kis településen ezt a két feladatot nyugodtan elláthatja együtt?
– Úgy érzem, a két feladatot el tudom látni együtt, bár a hivatali munka sokszor nemcsak a napi nyolc órát veszi igénybe.
– Mindenki tudja, hogy a hivatalban az egyik legfontosabb munka az Öné, tegnap este is még fél tízkor égett a villany az irodájában. Honnan kap erőt ehhez a sok munkához?  
– Valóban van olyan időszak, amikor túlórázni kell a szoros határidők miatt, és még tíz-tizenegy óráig is dolgozom a hivatalban, de Isten ad erőt ahhoz, hogy másnap reggel újból frissen tudjam  kezdeni a munkát,  és a házimunkát is el tudjam végezni.
– Hogy érzi, megvan az összhang, a bizalom, az elismerés a faluban, illetve a gyülekezetben munkája iránt?
– Abban biztos vagyok, hogy a gyülekezeti tagok elismerik munkámat. A lakosság között viszont vannak olyan emberek, akik nem ismerik a munkám összetételét, sokrétűségét, viszont azt tapasztalom, hogy bármilyen problémával szívesen keresnek fel, és segítségemet kérik ügyes-bajos dolgaik elintézéséhez.
– Valóban Ön nem csak névleg presbiter, hanem belenőtt az egyházi életbe, és megfelelően végzi munkáját Isten dicsőségére és az emberek megelégedésére.

Olvasóink nevében is Isten áldását kérjük további hűséges, példaadó munkájára!
Köszönöm a beszélgetést!
Dr. Sándor Endre

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább