Együtt Isten sátora alatt - Nők Ökumenikus Világimanapja 2007
LX. évfolyam 1. szám / Borsod-Gömöri EgyházmegyeAz Amerikai Presbiteriánus Egyházban 1887-ben kezdődött el az imanapi mozgalom. Az egyház egyre elesettebb állapotát látva, az asszonyok felhívást tettek közzé, hogy együtt imádkozzanak a misszió ügyéért. Később egyre többen csatlakoztak hozzájuk. 1920 óta március első péntekjén tartják meg az imanapot.
Jelenleg az öt kontinensen, százhetven országban készülnek erre minden évben. Hazánkban több mint két évtizedes múltra tekint vissza a világimanap megtartásának gyakorlata. Nálunk a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Női Bizottsága végzi a helyi előkészítő munkát. Minden évben más-más ország készíti el az egységes istentiszteleti anyagot, az úgynevezett imafüzetet. Ebben találunk információkat az adott országról, annak földrajzi, gazdasági helyzetéről, betekintést nyerhetünk az ott élők
gondjaiba és örömeibe. Így idén a távoli Paraguayról szerezhettünk ismereteket. Az imafüzetben található istentiszteleti rend lehetőséget ad arra, hogy minél többen aktívan bekacsolódjanak az istentiszteletbe. Az
egyházkerület minden gyülekezetnek elküldte az imafüzetet, de lehetett erről az interneten is tájékozódni. Örvendetes, hogy egyre több gyülekezet kapcsolódik be évről évre a világimanapi alkalom megtartásába. Igyekeznek megszólítani a településen élő más felekezetű asszonyokat is.
Az alapige a 1Móz 18,1-15, Ábrahám történetének az az eseménye, amikor az idős ősatyának és feleségének, Sárának az Úr megjelenik, és fiuk születésének ígéretét kapják. Itt hangzik el a kérdés:
„Van-e valami lehetetlen az Úr számára?"
Az erre a kérdésre adott helyes válasz felszabadít bennünket a saját magunk alkotta emberi korlátaink alól, és távlatokat nyit a reménységünknek.
Részletesebb ismereteim a hernádnémeti gyülekezetben tartott alkalommal kapcsolatban vannak, de tudom, a szomszédos községekben - Bőcs, Hernádkak - is nagyszámú gyülekezettel tartották meg az imanapot. A gyülekezetünkben működő Nőszövetség tagjai előzőleg maguk között felosztották, hogy melyik részt ki fogja felolvasni. Az istentiszteletre hívogatták a katolikus asszonytestvéreinket, akik szeretettel fogadták a meghívást.
Remélem, több gyülekezetben volt lehetőség arra, hogy a gyönyörű tájakat, városokat, valamint az emberek hétköznapjait bemutató képeket is közösen megcsodálhassák. Végül a paraguayi asszonyok által készített kézimunka a nanduti (ejtsd: nyanduti) szimbólumára szeretném felhívni a figyelmet. A vörösesbarna színe a szenvedélyességet, a nép erejét, a Föld termékenységét jelképezi. A kék szín, amely fölébe borul, az eget jelzi. A terítő középpontjában szép szimbólum látható, ami a sokféleségben megvalósuló egységet ábrázolja. Ezzel a képpel válaszolják meg a paraguayi asszonyok azt a kérdést, hogy lehetséges-e az egységesség a sokféleségben? Igen, szükség van egy közös fonalra, ez a fonal: Jézus Krisztus.
Földesiné Kántor Mária
lelkipásztor
Kapcsolat
Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com
Kitekintő RSS
- Elhunyt Demes András az utolsó magyarul prédikáló lelkész Argentínában
- Re:formálj! - Elindult a regisztráció a Csillagpontra
- V. bibliaismereti verseny
- A tanítványság kérdései - Kereszt-kérdések konferencia
- „Egy házunk van" teremtésvédelmi konferencia
- Szeretethíd: elindult a regisztráció
- Missziói lelkésztovábbképzés sorozat - Lelkésztovábbképzés Michael W. Goheen előadásaival
Pályázatok RSS
- Vezetői pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninneni templomépítési program” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-TAB-20-P-0019 azonosítószámú pályázat „2020. évi egyházi táborok és közösségi célú projektek támogatása”
- Megvalósult az EGYH-EOR-20-P-0072 azonosítószámú pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninnen értéknövelő támogatás” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-KCP-16-0097 pályázat
- Megvalósult a EGYH-ESZK-19-0023 pályázat
Napi lelki táplálék
…intettünk és buzdítottunk, és kérve kértünk titeket: éljetek az Istenhez méltó módon… 1Thessz 2,12a
Jób 4
Miért zavarta Elifázt (5–6), hogy Jób hitének egyértelmű áldásait látta mások életében (3–4)? Milyen lélek van abban, aki a gyászolót vádolja gyermekei haláláért, az őt ért csapásokért (7–9)?
(13) „Jött valaki az ég felhőin…” (Dániel 7,1–14)
– Dániel látomásában rémséges vadállatok tűnnek fel, egyik felfalja a másikat. Igazi vadállatok ezek a korabeli, egymást követő birodalmak: a babiloniak, a médek, a perzsák, a mindent „egyesítő” nagy macedón (görög, hellén) birodalom, és annak utódbirodalmai. Mindegyik ijesztő, erőszakos, mindent felemésztő, a maradékot összetaposó, pusztító, nagyokat mondó szájával hőbörgő (1–9).
EZÉKIEL 13,17-23 - Nem ártatlan játék!
Az Ószövetség kizárólag ezen a helyen említ kifejezetten hamis prófétanőket. Férfi kollégáiktól eltérően ők nem csak hazugságokat hirdetnek Isten üzeneteként, hanem még mágikus rituálékat (halottidézéseket) is tartanak, és mágikus tárgyakat állítanak elő.
Dicsérje Őt a köd is!
Minden lélek és minden létező,
hó és szélvihar, tűz és jégeső,
Dicsérjétek az Urat!