Egy jókedvű iskola Diósgyőr szívében

LX. évfolyam 3. szám / Intézményeink


„És legyen az Úrnak, a mi Istenünknek jókedve mirajtunk, és a mi kezünknek munkáját tedd állandóvá nékünk, és a mi kezünknek munkáját tedd állandóvá!"
(Zsolt 90, 17)



Iskolánk, a Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola immár 14. tanévét kezdte meg szeptember 3-án. Az a tény, hogy létezünk, hogy indulhatunk, bővülünk és gyarapodunk, számunkra isteni kegyelem és bizonyosság. Ez év szeptember elsejétől már a városban működő két református óvoda is integrálódott hozzánk, a fenntartói döntés így három egyenrangú intézményt kapcsolt össze.

Elgondolkodtató, ugyanakkor megnyugtató is, hogy amíg a város önkormányzati általános iskolái küzdenek a fennmaradásért és aggódnak az egyre csökkenő tanulólétszám miatt, mi derűs nyugalommal fogadhatjuk minden szeptemberben a sok-sok kis nebulót. És nem csak az első osztályokban, de a felsőbb évfolyamokon is (5-8. osztály)! A szülők által keresett, választott és szeretett iskola lettünk! Ez nem lehet véletlen. Az áldások olyan bőségét tapasztaljuk évről évre, ami csak az Úrtól jöhet. Az évek során elért eredmények, a reményteli tervek és lehetőségek gazdag tárháza óriási lendületet tud adni az iskola életének, így bizakodó szívvel tudjuk végezni munkánkat. Az iskola neve ma már jól cseng a városban, elismert és tisztelt intézmény lettünk.


Alapelvünk: a szakmai munka, a nevelés és a hitélet hármas egysége.


Ebben a tanévben is bőséges programsorozat színesíti majd a hétköznapokat. Ehhez segítségünkre lesz a Kisdiákok Presbitériuma, mely ötletgazda és leleményes kezdeményező erő a kirándulások, a papírgyűjtés, a farsang és az iskolanapok lebonyolításában.


Egy iskola rangját emeli az általa szervezett versenyek minősége. Kétévente rendezzük a református általános iskolák országos anyanyelvi versenyét (3-8. osztály), s az idén ismét e feladat előtt állunk. Izgalommal és örömmel készülünk a nagy napra, április 11-ére, mely egyben a költészet napja is. Szeretettel várjuk az ország református általános iskoláinak anyanyelvet és irodalmat szerető tanulóit.


A református iskola mindig is számíthatott a szülők segítségére. Szülői találkozók erősítik azt a jó kapcsolatot, ami az egyház, iskola és szülők hármas kötésében valósul meg. A keresztyén szülő és a keresztyén pedagógus felelősséggel tartozik a gyermekért, aki reá bízatott. Töretlen hittel és szeretettel lehet csak szolgálni ezt az ügyet, s akkor a békesség és megelégedettség áldása teszi széppé a gyermek tanulóéveit.


A tantestület legfontosabb célja a magas szintű szakmai munkán túl a szoros együttműködés. Csak így lehet jól dolgozni: együtt, egymásért. A siker mindnyájunké, a lehetőség mindenkié. Az összetartozás érzése erősíti a közösséget, bátorít és megtart.


Az idén is választottunk egy Igét a Bibliából, mely a 2007-2008-as tanév mottója is lehetne, hiszen oly nagyok az iskola életében a reménység távlatai: „Az embernek elméje gondolja meg az ő útát, de az Úr igazgatja annak járását." (Péld 16, 9)


Isten áldja meg azt az utat!


Brozman Sándorné tanár

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább