Evangélizációs hét Szendrőládon

LX. évfolyam 4. szám / Abaúji Egyházmegye


„Uram, Istenem! Sok csodás tervet vittél véghez értünk, nincs hozzád fogható. Szeretném hirdetni és elmondani, de több annál, amit fel tudnék sorolni."
Zsolt 40,6



A szendrőládi gyülekezet 2007. november 12-17-ig evangélizációs hetet rendezett igei szolgálatokkal és szeretetvendégséggel. A gyülekezet életjelet akart adni magáról, hogy létezik.

A templom minden este élttel telt meg, az alkalmakon a hét leforgása alatt összesen 302 fő vett részt. Az evangélizációs esték istentiszteletein meghívott lelkészek hirdették Isten szent Igéjét. November 12-14-ig Szabó László Debrecen-homokkerti lelkipásztor, 15-én Baksy Mária esperes asszony, 16-án Csomós József püspök úr, és 17-én Bódi Noémi gagybátori lelkipásztor szolgált. A gyülekezet gondnoka, Mészáros Béla szavaival tudnám kifejezni köszönetünket a szolgálatokért:

„Megerősítették bennünk azt a hitet, amivel a Szentlélek is vigasztal, hogy van élő Isten, megváltó Krisztus, hogy az Ige nekünk is szól, a kérdéseinkre felel, felüdíti lelkünket."


Minden alkalommal Benke Kinga lelkipásztor nyitó-üdvözlő szavai hangzottak el, és a hét folyamán megtanultunk egy éneket is, ami a gyülekezet kedves éneke lett a hét végére: „Az Úr csodásan működik, de útja rejtve van/ Tenger takarja lábnyomát, szelek szárnyán suhan. / Mint titkos bánya mélyében, formálja terveit / De biztos kézzel hozza fel, mi most még rejtve itt."


Az istentiszteleteket a gyülekezeti tagok szolgálata is színesítette. Énekelt a gyülekezet énekkara és Ádám Sándorné, a hittanos gyermekek, Nagy Ernő tiszteletbeli gondnok és Rőczei Andrásné verset mondtak.


A szeretetvendégségről a gyülekezet asszonyai gondoskodtak, akik minden estére süteménnyel készültek. Csodálatos volt megtapasztalni Isten áldó munkáját, aki megsegített bennünket napról napra a hat este folyamán. Hiszem, hogy ezzel az evangélizációval elkezdődött gyülekezetünkben az ébredés az emberi szívekben. Gondolataimat a Tiszáninneni Református Egyházkerület főgondnokának verséből vett idézettel kívánom befejezni: „Élünk ma is, ahogy lehet / Magyar szívünk szeretetével, / Istenhitünk szent erejével / Őrizzük ezt a gyökeret."


Mészáros Béláné


Szendrőlád

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább