Beiktatás a Deszkatemplomban

LX. évfolyam 4. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

Egy gyönyörű őszi vasárnap délután, 2007. szeptember 30-án a napsugaraktól melengetve lépkedtem fölfelé a Deszkatemplomhoz vezető lépcsőkön. Elérkezett az a nap, amit az egész gyülekezet a lelkipásztorával együtt annyira várt már hetek óta.

A templom felé haladva már láthatóak voltak a nagy készülődés első jelei: a csodásan rendbe rakott kis park és virágágyások, a felállított sátor a kívül maradó vendégek számára. A gyülekezeti teremben a meghívott lelkészeket, a templomajtóban a testvéreket mosolygós arcú gyülekezeti tagok fogadták. Miután a virágokkal feldíszített templomban mindenki megtalálta az ülőhelyét, a fölcsendülő orgonaszóra bevonultak a lelkipásztorok.

Az istentiszteletet nagytiszteletű Gazda István esperes úr nyitotta meg köszöntő szavaival, majd megkezdődött Fehér Norbert megválasztott lelkipásztor beiktatási ünnepsége. Esperes úr az előző napi igét adta útravalóul a lelkésznek a Tetemvári gyülekezetben most kezdődő új szolgálati szakaszának elején: Pál apostolnak a thesszalonikai gyülekezethez írott első leveléből a 2, 1-12 versét.


A beiktatott lelkipásztor a gyülekezettől kapott új palástban tett bizonyságot, melynek alapigéjéül a 36. zsoltár 9-10. versét választotta: „Dúslakodnak házadnak bőséges javaiban, megitatod őket gyönyörűséged folyóvizéből, mert nálad van az életnek forrása, a te világosságod által látunk világosságot." Hálát adva mondta el a nagytiszteletű úr eddigi életútján végigtekintve, hogy igenis van hazaérkezés Isten közösségében, mert a mi Atyánk teljességre vezet, amit csak az ő házában tudunk megélni. Ki-ki a saját gyülekezetében, ahol át tudjuk érezni, és együtt tudunk tanúságot tenni arról, amit az alapige mond el: az Isten megelégítteti az övéit.


Fehér Norbertet e jeles alkalomból először egy fiatalember köszöntötte egy verssel, majd Szűcs Endre, a Tiszáninneni Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője; Rózsa Tibor az egyházkerület világi főjegyzője; dr. Molnár Pál egyházmegyei gondnok, a lelkipásztor volt gyülekezete nevében a Debreceni Nagytemplomi egyházközség vezető lelkésze: Vad Zsigmond; a Tetemvári egyházközség egyik volt lelkésze: dr. Benke György és Pintér Zoltán, a gyülekezet gondnoka. Az ifjak a lelkészt a legkedvesebb ifjúsági énekével lepték meg. Végül pedig a megjelent 33 lelkipásztor zárta a köszöntők sorát egy-egy igeverssel, akik között kedves kollégák, más felekezetek lelkészei, barátok és a kassai, valamint a mikóújfalui testvérgyülekezetek lelkészei is jelen voltak.


Az istentiszteletet követően ajándékba kaptunk egy-egy könyvjelzőt az együtt töltött ünnepi alkalom emlékére, majd ezt követően átsétáltunk a gyülekezet általános iskolájába, ahol az őszi hangulatot idéző csodálatosan megterített asztal várt minket. A testvérek megköszöntötték személyesen is a beiktatott lelkipásztort, aki mindenkivel váltott néhány kedves mondatot. A lemenő nap sugaraiban hazaindultunk nagy örömmel, hálaadással a szívünkben a nekünk adatott közösségért és Isten áldását kérve a gyülekezet kicsinyeire és nagyjaira, lelkipásztoraira és jövőjére.


Fehérné Szóráth Márta

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább