A Tiszáninneni Református Nőszövetség konferenciájára

LX. évfolyam 4. szám / Kerületi események

Zsúfolásig megtelt az egyházkerületi székház nagyterme november 17-én délelőtt a Tiszáninneni Nőszövetség konferenciájára összegyűlt asszonyokkal, a gyülekezetetek küldötteivel és az érdeklődőkkel.

A részvevők számára rendkívüli megtisztelésnek számított, amikor főtiszteletű Csomós József püspök úr buzdító és erősítő szavait hallgathatták. A nyitóáhítatban Földesiné Kántor Mária titkár Pál apostol példáján (1Kor 9,13-23), a szabad akaratból történő szolgálatról hirdette az igét. Majd dr. Horváth Barnabásné Perjéssy Márta köszöntőjében visszatekintett az elmúlt egy évre. Sajnos dr. Kocsis Attiláné Asztalos Anikó nem tudott részt venni a konferencián, ezért előadását Fodor Józsefné Mészáros Klára nagytiszteletű asszony olvasta fel. Ebből megismerhettük az Egyesült Államokban élő református magyarok múltját és jelenét. A konferencia résztvevői néma főhajtással emlékeztek meg és fejezték ki hálaadásukat Istennek a közelmúltban elhunyt főtiszteletű Mészáros Istvánné életért. Akinek nagyszerepe volt a Tiszáninneni Református Nőszövetség újra alakulásában. A szünet előtt főtiszteletű Csomós Józsefné mutatta be Gönci Református Énekkart, majd tolmácsolásukban énekeskönyvünkből néhány énekünk többszólamú harmóniáiban gyönyörködhettek a jelenlévők. Nagy fába vágta a fejszét Borbélyné Béres Enikő, amikor egy kánont tanított meg konferencia résztvevőinek. Viszont az eredmény nemcsak őt, hanem valamennyi résztvevőt kárpótolta. Pocsainé dr. Eperjesi Eszter a sárospataki múzeum igazgatója részletes ismertetést adott a Református Kollégiumban található úrihímzéses úrasztali terítőkről. Nemcsak az ilyen terítők eredetéről hallhattak a konferencia résztvevői, hanem jó néhányat vetített képen is megcsodálhattak.

Egymás munkájába betekintve, egymás hite által épülve, gyülekezetek Nőszövetségei rövid ismertetőt tartottak a végzett szolgálataikról. Dr. Börzsönyi Józsefné Szabolcsi Marianna nagytiszteletű asszony a december 2-án tartandó Kárpát-medencei imanap megtartására buzdította a gyülekezeteket, és ismertette ennek történetét és fontosságát. A záró áhítatot Hegedűs Aranka nagytiszteletű asszony tartotta. Az egyedül lét és magány különbsége alapján az egyre gyakoribb elmagányosodás ellenszerét a felebarát felé irányuló szeretetben láttatta. Hálát adunk Istennek, hogy ezen a napon nemcsak örvendezhettünk egymásnak, hanem sokféle lelki és szellemi táplálékot készített számunkra.


Földesiné Kántor Mária

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább