SZIKRA ifjúsági alkalom Szerencsen

LXI. évfolyam 1. szám / Zempléni Egyházmegye

Február 23-án az év második SZIKRA alkalma került megrendezésre. Szerencsen körülbelül 100 fiatal találkozott egymással, és remélem, az Úr Istennel is.

Az alkalmat fél 10-kor énekléssel kezdtük a pácini és vajdácskai fiatalok vezetésével, majd Szerencs lelkipásztora dr. Börzsönyi József esperes úr egy rövid áhítattal nyitotta meg a napot. Jézus a Máté evangéliuma 16. résznek 15-18. verseiből tette fel nekünk a kérdést: „Ti pedig kinek mondotok engem?" Remélem, a nap végére többen is válaszolhattak úgy erre a kérdésre, ahogyan Péter válaszolt Jézusnak: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten fia!"


Az áhítatot dicsőítés, majd az előadás követte. Tar László, mádi lelkipásztort hallgathattuk, akinek - véleményem szerint - sikerült rávilágítania a második parancsoltnak arra az oldalára, amely közvetlenül ránk, fiatalokra vonatkozik. Mi talán nem faragunk magunknak istenszobrokat, de sokszor kabalákban, horoszkópban és babonákban bízunk. Ezzel kapcsolatban mi is kifejthettük véleményünket a kiscsoportos beszélgetéseken, ahol saját tapasztalatainkat, élményeinket oszthattuk meg egymással melyek később segítséget, útmutatást és bátorítást nyújthatnak útjaink során.


A kiscsoportos beszélgetés után, a már reggel óta ízlelő bimbóinkat ingerlő gulyáslevest vehettük nemcsak szemügyre, hanem „belügybe" is, ami után a szerencsi asszonyok finom süteményeit kóstolhattuk végig. Elmondhatjuk, nemcsak lelkiekben, de „testiekben" is jóllakottan kezdhettünk neki az alkalom befejező részének. Isten dicsőítésével, énekekkel fordultunk Isten felé, majd Kovács Attila tarcali lelkipásztor egy áhítattal indított útnak. Induljunk úgy haza, mondta, hogy készüljünk fel a harcra. A Bírák könyvéből, Gedeon történetét hozta elénk, és elmondta, nekünk is vannak és lesznek harcaink. Tanuljuk meg Gedeontól, hogy az Úr akarata szerint, mindent megtervezve és nem erőszakkal harcoljunk ebben a világban.


A SZIKRA alkalmon résztvevő fiatalokat nem csupán egymás iránti szeretetük, hanem az Úr Jézus iránti szeretet köti össze. Ezért amikor együtt vagyunk, fontos, hogy ne csak magunkra, hanem a mi Mennyei Atyánkra is odafigyeljünk, hiszen Ő a meghitt beszélgetések, bizonyságtételek által üzenni, formálni és építeni akar bennünket. Így válhat valósággá ma is Jézus Krisztusnak Péterhez intézett kijelentése: „Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám." Máté 16: 17


Laczi Petra pácini ifjú

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább