Rövid beszámoló egy sajátos „testvérgyülekezeti” látogatásról

LXI. évfolyam 2. szám / Abaúji Egyházmegye

Március elején bejelentettük: vendégeink jönnek. „Fiúk is?" - kérdezték a lányok. „Lányok is?" - kérdezték a fiúk. „Vegyesen" - hangzott a mindenkit izgatottá tevő válasz. „A ti vendégeitek lesznek. Nektek kell őket fogadnotok, és ajándékot is készítünk." Ettől a pillanattól minden foglalkozáson és minden vasárnap délután elhangzott a kérdés: „mikor jönnek a ... honnan is? ...a vendégek...?"

Április első vasárnapján érkezett el az idő. Rendes vasárnap délutáni istentiszteletre gyűltünk össze a vilmányi gyermekekkel és fiatalokkal, és vártuk a szendrőládi látogatókat, akik meg is érkeztek szépen időben. Hihetetlen élmény volt. Leszáll egy közepes méretű buszról egy szűk tucatnyi kamasz. Egytől-egyig roma származásúak. Szépen ünneplő ruhában toporognak a busz mellett, majd megbátorodnak és elindulnak a közösségi házba, amelynek lépcsőjén ott csoportosul egymás hegyén-hátán két tucat kamasz és egy maréknyi apró gyermek - egytől-egyig roma származásúak. A származást csupán azért említem, hogy maga elé tudja képzelni az Olvasó a látványt, egyébként teljesen mellékes.


Kamasz és kicsi gyermek együtt tolong, és ki halkan, ki kiabálva köszönti a másikat: „ÁLDÁS BÉKESSÉG".


Nem helló!, csá!, szia! Áldás-békesség, teljes komolysággal.


Ezek után jött a többi meglepetés. A vendégek műsora, amit szeretettel készítgetve magukkal hoztak: tanulságos történet, melyet izgatottan néztünk és hallgattunk végig. Ezt közös éneklés követte, majd rövid „igehirdetés", amely nélkül nincs értelme a vasárnapnak (sem). A végén ismerkedni, barátkozni is volt idő. Az pedig, hogy mennyi idő kell egy barátság kialakulásához, sajátos kérdés. Itt negyed óra is elég volt. Azóta kaptunk levelet szendrőládi vendégeinktől, és egyre azt kérdezgetik a vilmányiak is: mikor találkozunk? Mikor jönnek megint?


Azért tartottam fontosnak, hogy beszámoljak erről a nem túl hosszadalmas, nem is százakat mozgató, nem is drága, és hírességeket föl nem vonultató eseményről, hogy bíztatást adjak azoknak, akik hasonló munkában állnak, vagy kacérkodnak a gondolattal.


„ÁLDÁS, BÉKESSÉG" - kamaszok és gyermekek szájából teljes komolysággal.


Barnóczki Anita

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább