Táborok és folyományaik

LXI. évfolyam 3. szám / Misszió

Idén is nagyon sok programunk volt és van a Vodafone Magyarország Alapítvány támogatásával. Egymástól sokban különböző helyeken fogalmazzuk, tesszük, éljük meg: „Esélyt adunk..."

A nyári táborokat a tanév közben mindenki nagyon várja. A napköziseket is, amelyekben számolhatatlanul vettek részt a gyermekek, és annak ellenére, hogy tombolt a nyári szünet, lelkesen sorolták a „hetes szorzót", készültek a történelem vagy nyelvtan pótmeccsekre, vagy töltögettek feladatlapokat - a játék mellett persze. Zárásként az éves fődíjak kiosztása: iskolatáskák, kannák, gitárok kerültek kiosztásra, amelyek által sajnos azt is megtapasztalhatták fiaink, hogy hogyan lehet egy éves keserves munkával megszerzett csodát percek alatt elveszíteni, mert valaki más italos mérgében széttöri, vagy pénzre szorulván eladja, pedig nem is az övé...


A bentlakós tábor az abszolút jutalom, melynek élményeit senki sem veheti el. Egy teljes hét tavaly megismertekkel és sohasem látottakkal. Délelőtt tanulással, délután kreatív foglalkozással és világra csodálkozó kirándulásokkal. És mindezeken túl tökéletesen méltó templomi viselkedéssel, amelyre csak meghatottan tudok visszaemlékezni.


Mégsem a táborokat szeretném bemutatni, inkább röviden felvillantanék néhány következményt. Éves munkánkban, nyári táborainkban csak hátrányos helyzetű (jobbára „háromhás"), általában cigány gyermekek vesznek részt. Néhányan közülük már tavaly is szerettek volna konfirmálni, azt azonban csak komoly elhatározással lehet. Megszülettek hát a komoly elhatározások, és akiben ez megszületett, az azóta minden vasárnap templomba jár. Ha nem tud a délutáni ifjúsági alkalomra eljönni, akkor a nagyokhoz jön délelőtt. És végtelenül büszke, hogy konfirmálni fog. És külön csoportba jár kátéoktatásra Tiszteletes Bácsihoz.


Még egy pozitív következmény a „miénk a ház" élmény. Bentlakós táborunk idején lelopták néhány cserepünket. Akkor mordultak fel először: tőlünk loptak! Majd hívásra eljöttek és segítettek pótolni a cserepeket. Azóta maguktól járőr párokat szervezve óvják a közösségi házat. Figyelnek, hiszen az övék. És fontos. Napközben is benéznek, segítenek polcot összerakni, vagy a lányok lemosni az ablakokat. Mert „miénk a ház". Valódi közösségi ház.


Tábori segítségként az önkormányzat „közmunkára rendelt" két fiatalt, akik nem csak ott voltak nagy segítségünkre. Ők korábbi lelkipásztorok konfirmandusai. Most újra aktivizálták magukat, igyekeznek mindent megtenni, mert „miénk a ház", és „miénk a közösség".


Apróbb eredmények, hogy akik most felsősök lettek, nagyon igyekeznek, hiszen ha „jók", jöhetnek táborba. A Kicsik is igyekeznek, hátha. Más településen plusz csoport indult, megint máshol a tartalom bővült.


Táborok és folyományaik. „A jó munka jutalma a még több munka" - mondta egyszer egy nagyra becsült barátom. Igaz. Isten kegyelméből jó munkát végezhettünk.


Barnóczki Anita

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább