Rendhagyó rendelés rendhagyó misszióként

LXI. évfolyam 3. szám / Misszió

Október 2-án Vilmányban járt egy lelkes, három fős kis csapat. Budapestről érkeztek. Jó magyar szokás szerint írhatnám: lejöttek ide vidékre. De nem lejöttek, hanem el, vállalva a hosszú utat és az egész napos munkát.

A munka orvosi vizsgálatokat jelentett, tanácsadást és előadásokat. Dr. Velkey György és Németh Sándor a Bethesda kórházból, és Virág Enikő, a Református Missziói Központ munkatársa egy pályázat keretében keltek útra és hozták el tudásukat, lelkesedésüket, megértésüket annyira vidékre, ahol már sokan el sem mennek vizsgálatokra, mert nem vállalják az utazgatást és a hosszú sorban állást.


Reggel kilenc órakor kezdődött a „rendelés" először a vilmányi gyülekezeti tagoknak és a falu intézményeiben dolgozó érdeklődőknek, majd a göncruszkaiak jöttek. Ebéd után a hejceiek kerültek sorra. Ez a három falu alkot egy gyülekezeti körzetet, egyformán részesülve a különleges alkalom kínálta lehetőségekben. Részt vettek a vizsgálatokon a cigánymisszióban tevékenykedő felnőttek is. Délután érkeztek azok a fiatal édesanyák, akiket a vilmányi védőnő ajánlott a lelkipásztorok figyelmébe, így személyes meghívást kaptak az alkalomra. Lehetőség volt vérnyomás és vércukorszint mérésre, EKG vizsgálatra, amelyről mindenki kézzel fogható (papír alapú) eredményt kapott, nem csupán az adatokat vehettek kézbe a résztvevők, de személyes javaslatokat, tanácsokat is kaptak, hogy kihez, hová kellene esetleg fordulniuk, illetve mit tehetnének egészségükért.


Még jó, hogy két terem is rendelkezésre állt: a vizsgálatokkal párhuzamosan kétszer előadások is elhangoztak. Délelőtt alsó tagozatos általános iskolások hallhattak az égésekről és fertőzésekről, mégpedig olyan előadást, mely példáival és vetített képeivel teljes mértékben lekötötte a társaság figyelmét. Délután a vizsgálattal végzett gyülekezeti tagok, anyukák, felső tagozatos diákok, missziói csoportjaink tagjai és pedagógusok alkottak egy érdeklődő csoportot, és olyan előadást hallhattak, mely mindannyiuk számára érdekesnek bizonyult.


81 elvégzett vizsgálat, 110 érdeklődő. Reggeltől-estig munka. Jókedv, rövid beszélgetések. Sokak pozitív tapasztalata orvosokkal, egészségüggyel. Munkatársak pozitív felismerése: egy célért dolgozunk. Ki Budapesten, ki Vilmányban. Ki orvosként, ki lelkészként, tanárként...Jó volt megtapasztalni, hogy Krisztus útján egy irányba tartunk.

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább