A Nőszövetség a gyülekezetépítésben

LXII. évfolyam 2. szám / Abaúji Egyházmegye

Sokáig nem tudtam, hogy mit jelent a Nőszövetség, és mit csinálnak azok, akik oda tartoznak. Majd találkoztam Földesiné Kántor Máriával, akivel hosszasan beszélgettünk a Nőszövetség előnyeiről.

Valóban nem egy olyan erős befolyással bíró szervezet, nem emberek munkahelyei függnek tőle. Nem is ez a célkitűzése a Nőszövetségnek, hiszen ezek a kis közösségek idejük nagy részét a saját gyülekezetükben töltik, és ott végzik a feladatukat a gyülekezet épülésére.

Úgy gondoltuk, amikor Szendrőre és Szendrőládra érkeztünk, hogy mi is kipróbáljuk, vajon működne-e ezeken a településeken is a református Nőszövetség? Most majd két év távlatából elmondhatom, hogy nagyon sokat veszített volna mindkét gyülekezet, ha nem alakítjuk meg Nőszövetségeinket. Nem vagyunk sokan, mert az egyik gyülekezetben 10, a másikban 12 tagunk van, és volt egy megkötésünk is, hogy elsősorban a 30-60 éves korosztályt várjuk ezekre az alkalmakra. Azonban mindenki el tudja képzelni, hogy mekkora sürgés-forgás van ott, ahol 10-12 asszony munkálkodik. Nagyon szeretem ezeket az alkalmakat, hiszen összeülve nagyon sok mindenről tudunk beszélgetni, és előre lendítjük a gyülekezet életét is. Amikor belefogtunk, még nagy kérdés volt, hogy mikor találkozzunk, mit csináljunk ezeken az alkalmakon. Most már mondhatom, hogy kialakult mindez. Olyan jó hallani, hogy az asszonyok is várják, hogy jöjjenek, hát még mikor elköltözött gyermekeik mesélik el, hogy mennyit jelent az édesanyjuknak ez a kis közösség!


Néhány konkrétumot is szeretnék leírni az életünkből azért, hogy akik még nem mertek ehhez a szervezethez csatlakozni, bátorítást kapjanak. Mi havonta egyszer találkozunk, és énekkel, áhítattal kezdjük az alkalmat. Ezután megbeszéljük, hogy a következőkben hol tudunk segíteni a gyülekezeti élet szervezésében. Jótékonysági bált szervezünk, ruhát gyűjtünk, és elvisszük egy-egy szeretetotthonba, megszervezzük a házasok vasárnapján és az aranykonfirmáción a vendégek fogadását és ellátását. Adventkor mindig készítünk egy kis meglepetést a gyülekezetünk idős tagjainak, karácsonyra csomagot készítünk a szereplő gyermekeknek, megrendezzük az imanapokat.


Hálát adok Istennek, hogy mindkét gyülekezetben vannak olyan asszonyok, akik szolgálatra, áldozatra készek az Úr Jézusért. Nagyon hasznosnak tartom, hogy én, mint lelkipásztor, pusztán csak egy tag vagyok a Nőszövetségben, és a gyülekezet asszonyai látják el az elnökségi, vezetői teendőket. Így sikerül megosztani egymás között a munkát, hogy mindnyájan egymás hite által épülhessünk.


Benke Kinga lelkipásztor

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább