A szeretet hídjai
LXII. évfolyam 3. szám / Abaúji EgyházmegyeElemi erővel tört ránk a nyár. S ez az erő nemcsak a napsugarak izzásában, a hőmérő higanyszálának magas állásában, hanem az ifjak heves örömében is megmutatkozott. Az iskolapadokból kiszabadult diákok oly hévvel vetették bele magukat a szabadságba, hogy önfeledtségük egy kicsit ránk, felnőttekre is átragadt, és mosolyt csalt arcunkra.
Jó azonban, ha a társakat még ilyenkor sem veszítjük szem elől, na meg egy kis lelki feltöltekezés is jól jön néha. Ennek adott keretet a telkibányai gyermekek, kamaszok számára a 2009. július 6-10-ig (hétfőtől péntekig) megrendezett angol-magyar bibliai tábor. A hét során minden nap 80 fiatal és segítő mélyedt el az igei üzenetekben, amelyek a szeretet kimeríthetetlen témáját járták körül. Mi a szeretet?! Mi a különbség az emberi és isteni szeretet között?! Miben mutatta meg Isten szíve szándékait?! Ezeket a fő kérdéseket jártuk körül gondolatban az irgalmas samaritánus példázatában, Zákeus történetében, Jézus tanítványai felé végzett lábmosási szolgálatában. A hét során a játékos tanításokból, vetélkedőkből, kézművességből, sportfoglalkozásokból meríthettek a résztvevők keresztyén lelkiséget, szellemiséget, vidámságot és derűt. A programok sikeres lebonyolításában és a nyelvi akadályok elhárításában nagy szolgálatot tettek segítőink: Vass Éva testvérünk, aki nem mellékesen angolt tanít a helyi általános iskolában, Mészáros István segédlelkész, Hornyák Dávid teológus, és Magyar Melinda misszionárius testvérünk, aki jelenleg a Belfasti Teológiai és Missziói Szeminárium másodéves hallgatója, a telkibányai gyülekezet tagja. A lelki táplálék mellett a testnek is megadhattuk, ami jó, a helyi asszonyok és vállalkozók jóvoltából. Az anyukák, nagymamák finom süteménnyel látták el a táborozó gyerekeket, üdítőt és ásványvizet pedig a helyi boltokból kaptuk felajánlásként.
A hét második felétől a jósvafői gyülekezet fiataljai is csatlakoztak hozzánk lelkipásztoruk, Mező Arnold és családja, valamint pedagógusok felügyeletével.
A péntek délutánra nagy várakozással tekintettünk, mert a tábor résztvevői falumisszióra készülődtek. A várakozás csodálatosan beteljesedett, ugyanis kicsik és nagyok, hatalmas Krisztust dicsőítő transzparensekkel, énekelve végigvonultunk a falun, és a kiemelt pontokon: a Művelődési Háznál, polgármesteri hivatal előtt, az óvoda előtt Isten Igéjét olvastuk magyarul, angolul és imádkoztunk. Végállomásunk az I. számú gyermektábor volt, ahol Boda Zoltán presbitertestvérünk vezetésével a helyi asszonyok és férfiak bográcsost készítettek számunkra. Erre az alkalomra hivatalosak voltak a gyermekek szülei is. Vidám, felszabadult légkörben köszöntött ránk az este.
Nagyon különleges volt részesülni ebben, látni a meglepődött, érdeklődő arcokat az utcán, és megtapasztalni, hogy a gyermekek lelkesen felvállalják, sőt megvallják a hitüket.
Megható volt a közös szolgálat során tapasztalni a 11 észak-ír fiatal elkötelezettségét is. Szigorú válogatáson kellett megfelelniük a saját gyülekezetükben, hogy ide jöhessenek, és evangelizálhassanak, hitükről számot adhassanak. Mindannyian átadott életű keresztyének, és bizonyságot tettek Krisztusba vetett hitükről. De hitüknek nemcsak szavaikkal adtak hangot, hanem a tetteik, a viselkedésük hirdette, ki az ő Uruk. Olyan türelemmel, szelídséggel, vidámsággal vették körül a gyermekeket, még akkor is, amikor már nagyon fáradtak voltak, hogy az példa volt mindannyiunk számára. Ebben, hogy így tudják végigcsinálni a hetet, segítségül szolgáltak azok az áhítatok, amelyeket egy reggel sem mulasztottak volna el. Talán nincs is másként értelme, csak így, ha Istenben elcsendesedve, tőle segítséget kérve indulunk a napi küldetésbe.
A búcsú pillanata nehéz volt. Bangori testvérgyülekezetünk fiataljai nem először szerveztek tábort számunkra, és vallomásuk szerint Telkibányát második otthonuknak tekintik. Ezt érezve a mi ifjaink is feltöltekezve, de a szent feszültség szorításával kérdezték: mikor jönnek újra? A távolságok legyőzhetők. Bár országhatárok és tenger választanak el egymástól, a testvériség szálai hosszúra nyújthatók.
Szalay Ibolya lelkipásztor
Telkibánya
Kapcsolat
Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com
Kitekintő RSS
- Elhunyt Demes András az utolsó magyarul prédikáló lelkész Argentínában
- Re:formálj! - Elindult a regisztráció a Csillagpontra
- V. bibliaismereti verseny
- A tanítványság kérdései - Kereszt-kérdések konferencia
- „Egy házunk van" teremtésvédelmi konferencia
- Szeretethíd: elindult a regisztráció
- Missziói lelkésztovábbképzés sorozat - Lelkésztovábbképzés Michael W. Goheen előadásaival
Pályázatok RSS
- Vezetői pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninneni templomépítési program” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-TAB-20-P-0019 azonosítószámú pályázat „2020. évi egyházi táborok és közösségi célú projektek támogatása”
- Megvalósult az EGYH-EOR-20-P-0072 azonosítószámú pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninnen értéknövelő támogatás” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-KCP-16-0097 pályázat
- Megvalósult a EGYH-ESZK-19-0023 pályázat
Napi lelki táplálék
Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a
1Móz 48
A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét.
(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)
Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.
Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).
ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?
Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani?
Zokogó szemek
„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)
Szép Ernő: Imádság
Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.
Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.
