Nyári programok a sajóbábonyi gyülekezetben

LXII. évfolyam 3. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye


„Megismerteted velem az élet útját, teljes öröm van tenálad, örökké tart a gyönyörűség jobbodon." (Zsoltár 16,11)



Sajóbábonyi gyülekezetünkben a nyáron sok csodálatos eseménnyel gazdagított meg bennünket Isten. A tanév befejezése után Hajdúszoboszlóra mentünk - felnőttek és gyermekek egyaránt egy-egy hétre. Jól éreztük magunkat az Ige üzenete mellett. A gyermekeknek a KOEN által kiadott anyag alapján tartottuk a foglalkozásokat. Délután jutott idő a pihenésre és a fürdésre is. Évről évre rájövünk, hogy Isten szava a nyári pihenés alatt is támogat és erősít.

Hazajőve Hajdúszoboszlóról a gyermekek ismét találkoztak a parókián két héten át. Ez az idő is úgy telt el, hogy minden nap azt beszélték egymás között, milyen jó együtt lenni, de milyen gyorsan telik az idő. A második héten Angliából érkeztek hozzánk nyelvtanárok, akik harmincöt gyermekkel foglalkoztak: helybeliekkel és miskolciakkal, az óvodástól a középiskolásig. Angolul és magyarul is megtanultunk minden nap egy-egy aranymondást, volt csoportos és játékos foglalkozás is. Az ötnapos tábor tematikája a következő volt: 1) a kert (teremtéstörténet); 2) a hegy (Tízparancsolat); 3) a domb (Jézus Krisztus keresztre feszítése); 4) az út (Jézus Krisztus mutatja meg a helyünket); 5) a város (a mennyország). A hét a szülők estjével zárult a templomban, majd közös szalonnasütés következett.


Augusztus elején egy újabb héten át figyelhettünk intenzíven Istenre.


A nyári események sorozata ezzel nem fejeződött be, hiszen augusztus 23-án a délutáni istentiszteleten a felső-borsod-gömöri presbiteri konferenciát rendeztük meg. Több gyülekezetből is érkeztek hozzánk, hogy egymás hite által épüljünk. A Heidelbergi Káté alapján hallottunk a keresztségről Mátyás Sándor nyékládházi lelkipásztor előadásában. Evangelizációs igehirdetéssel Sohajda Levente, Göncruszka-Vilmány-Hejce lelkipásztora szolgált. A délután szeretetvendégséggel zárult.


Szeptember 4-én húszan indultunk el az erdélyi Désaknába, az ottani gyülekezet templomépítésének 100. évfordulójára. 5-én és 6-án voltak az ünnepségek. Szombat reggel a helyi sóbányát látogattuk meg. Két napra benépesült Désakna református temploma, hiszen szombaton a dési egyházmegye dalárdatalálkozójára került sor, amelyet - a helyi gyülekezet lelkipásztora kezdeményezésére - minden évben más-más gyülekezet lát vendégül. Tizenkét gyülekezetből érkeztek ide. Az igeszolgálatot Szilágyi Róbert szentmargitai lelkipásztor a 98. zsoltár alapján végezte. „Énekeljetek az Úrnak új éneket!" Közös ebéddel és késő estig tartó beszélgetéssel zárult a szombati nap.


A vasárnapi istentiszteleten a désaknai származású Gede Kudla Ildikó székelyudvarhelyi lelkésznő szólt a jelenelevőkhöz. Az istentisztelet úrvacsorás részét Máté László esperes, a komáromi gyülekezet lelkipásztora vezette. Felemelő volt együtt úrvacsorázni erdélyi testvéreinkkel és a komáromi gyülekezet tagjaival. Ezen az istentiszteleten senki sem érezte, hogy határok választanak el bennünket egymástól. Isten gondoskodása eggyé formált. A délutáni istentiszteleten én szolgáltam Aggeus 2,3-5. és 9. versei alapján, majd Máté László esperes „Kálvinizmus a Kárpát-medencében" címmel tartott előadást. A szállásadó családoknál késő estig folytak a beszélgetések.


Hétfő délelőtt nehezen, de élményekkel tele indultunk haza. Úgy váltunk el, hogy jövőre mi látjuk vendégül a désaknai gyülekezetet.


Szeptember 9. és 11. között evangelizációs napokra került sor „Van szabadulás" címmel Pótor László tokaji lelkipásztor szolgálatával.


Bányiné Varga Erzsébet lelkipásztor


Sajóbábony

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább