Szabadtéri evangélizáció Szilvásváradon

LXII. évfolyam 3. szám / Egervölgyi Egyházmegye

Egyházmegyénk gyülekezeteinek nagy része ebben az évben is örömmel és várakozással készült Szilvásváradra, hogy a református templom mellett a domboldalról hallgassa Isten Igéjét. Mindez augusztus 2-án, vasárnap délután történt. Az Úr Isten most is csodálatosan szép idővel ajándékozott meg bennünket.

Jó volt látni, hogyan baktatnak az idősek, hogyan szaladnak a gyermekek és sietnek a fiatalok, hogy elfoglalják helyüket a fák alatt, melyek árnyékot nyújtanak a meleg ellen.


Karászi Attila helyi lelkész köszöntő szavai után dr. Kádár Zsolt, egyházmegyénk esperese arról beszélt, hogy nemcsak a gazdaságban érezhető a válság. Válságban vannak az emberek lelkiképpen is. A családok széthullásának, a szeretet gyengülésének, a hit elvesztésének vagyunk nap mint nap tanúi. Éppen ezért szükség van az erős hitű, bizonyságtévő keresztyén emberekre, akik tudnak, mernek és akarnak imádkozni, és szerepet vállalnak a közösség formálásában.


Fejér Zoltán, a pácini gyülekezet lelkipásztora fiatalokkal érkezett az evangélizációra. Noé története alapján hirdette Isten igéjét. Mindannyian figyeltünk rá, mert megéreztük a hasonlóságot Noé ideje és a mai idők között. Az Úr Isten kegyelme abban az időben is fel volt kínálva minden embernek. Jelet is adott erre nézve az Úr. A jel a bárka volt, de senki nem hitte el, hogy lesz ítélet. Noé azonban családtagjaival együtt félte az Istent, látta a rengeteg bűnt, beállhatott volna azok sorába, akik élik fesztelenül a mindennapjaikat, de nem tette meg. Számára mindennél fontosabb volt az Isten hűsége. Hála az Istennek, hallottuk a prédikációban, hogy még mindig van lehetőségünk a megtérésre, az Istenhez fordulásra. Megtérni Jézus nélkül nem lehet. Azért szól ez a figyelmeztetés, mert a mi mennyei Atyánk senkit nem akar kizárni az üdvösségből. Bárcsak meghallanánk és megtapasztalnánk, mekkora ereje van az igaz hitnek, és a mi hitünk sokakat magával ragadna!


Az evangélizáló, sokakat elgondolkodtató igehirdetés után a felsőtárkányi gyülekezet Istent dicsőítő énekeit és a noszvaji gyülekezet énekkarának szolgálatát hallhattuk.


A templomdombról lefelé sétálva sokan beszélgettek a prédikációról, néhányan pedig hangos szóval, őszinte szívvel kívánták, bárcsak egyre többen hallanák meg és fogadnák el, hogy Isten szeret, és a mi üdvösségünket munkálja.


A parókián megterített asztalok vártak bennünket. A szilvásváradi gyülekezet vendégszeretetét ismét megtapasztalhattuk.


Isten áldását kérjük a gyülekezetekre és az azokban szolgálókra, lelkészekre és nem lelkészekre egyaránt, hogy Isten országa növekedjék mi közöttünk.


Papp Zsolt Endre lelkipásztor


Sály

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább