Konfirmálók és konfirmáltak találkozója az egervölgyi református egyházmegyében

LXII. évfolyam 3. szám / Egervölgyi Egyházmegye

Az Egervölgyi Református Egyházmegye a REFISZ tagjainak közreműködésével szeptember 12-én Átányban tartotta a most konfirmációra készülők és az elmúlt években konfirmáltak találkozóját. A találkozóra 9 gyülekezetből mintegy 70 fiatal érkezett.

A nyitó zenés áhítaton az egyházmegye lelkészeiből alakult dicsőítő zenekar szolgált. A fiatalok az ismerős énekeket örömmel és lelkesen énekelték együtt a zenekarral. Majd Molnár Sándor cserépfalui lelkész hirdette az Igét. A 23. zsoltár alapján elmondta a gyerekeknek, hogy mit jelent az, amikor Isten az ő olajával megkeni a fejünket: megkeni az értelmünket, a szemünket, a fülünket és a szánkat. A pásztor azért kente meg olajjal a bárányok fejét, hogy az a szagával elűzze a különböző betegségeket terjesztő legyeket, rovarokat, és védelmet biztosítson a különböző kórokozók ellen. Ezzel a pásztor a bárányok egészségét, sőt az életét védte, mentette meg. Az Úr Isten is védeni akar bennünket, amikor meg akarja szűrni, hogy mi menjen be a szemünkön és a fülünkön, mi jusson el az agyunkig, s mi legyen az, ami formálja a gondolkodásunkat. Ma a DVD és az Internet világában ez különösen is fontos. Védeni akar bennünket, amikor meg akarja szűrni, hogy mi menjen be a szánkon, amikor ki akarja szűrni a cigarettát, az alkoholt, a kábítószert. Ezzel nem a kárunkat, hanem a hasznunkat akarja szolgálni. Azt, hogy megőrizzük a testi és lelki épségünket. Isten azt akarja, hogy belőlük is, akik eljöttek erre a találkozóra testben és lélekben ép, egészséges felnőttek váljanak majd. Ezért Dávidhoz hasonlóan nekünk is örülnünk kell annak, hogy Isten megkeni a fejünket olajjal, azaz Igéje és Szentlelke által meg akar óvni minket minden káros külső hatástól. Lehet, hogy most úgy tűnik, hogy ezzel Isten korlátoz bennünket, de be kell látniuk a mostani serdülőknek is, hogy a KRESZ-táblák nem az autósok ellen, hanem az autósokért vannak az útszélén.


A nyitó istentisztelet után a templomkert árnyas fái alatt tízóraiztak a fiatalok. Majd Tóth Tamás, aki a REFISZ képviseletében Mezőcsátról érkezett, közös játékra invitálta őket. A közös játék alkalmat teremtett a feloldódásra és az ismerkedésre is.


Ezt követően újra a templomban folytatódott a program a szigetszentmiklósi Pogrányi Károly előadásával, aki szintén a REFISZ képviseletében érkezett erre az alkalomra. Előadásában Dávid és Góliát történetén keresztül beszélt a mai góliátokról, a mai istentelen, elbizakodott, öntelt emberekről, akik félelemben, rettegésben tartanak másokat. De ezen túlmenően beszélt minden olyan dologról, ami félelemmel tölti el az ember szívét. És beszélt Dávidról, aki Istenben bízva szembe tud nézni a félelmeivel, és nem ijed meg a mai góliátoktól sem. Aki tudja, hogy nem a félelem lelkét kaptuk, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét.


A találkozó közös ebéddel ért véget. A finom ebédről és sok süteményről gyülekezetünk asszonyai gondoskodtak. Nagyon reméljük, hogy a találkozón részt vett fiatalok lelkiekben feltöltődve, meggazdagodva tértek haza, s jó szívvel gondolnak vissza Átányra s az Átányban eltöltött szeptemberi délelőttre.


Ferenczfi Zoltán lelkész-vallástanár

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább