Hírek a vadnai gyülekezet életéből

LXII. évfolyam 4. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

Az élet rohanásai és küzdelmei közepette jó néha megállni, visszatekinteni a mögöttünk lévő, megtett útra. Isten kegyelméből így tekint most vissza a Vadnai Református Egyházközség, s szeretettel ajánlja sorait a kedves olvasó figyelmébe.

Ez év június 5-én lelkészválasztó közgyűlés volt gyülekezetünkben, amelyen a gyülekezet közössége megválasztotta lelkipásztorául az addig helyettes lelkészként szolgáló Zsámba Magdolnát. Lehetőség nyílt arra is, hogy több évtized után helyben lakó lelkésze lehessen a gyülekezetnek. Elkezdtük a parókia felújítását, lakhatóvá tételét. Ezúton is köszönjük a Borsod-Gömöri Református Egyházmegye, Vadna község önkormányzata, két vadnai alapítvány, valamint az odaszánt szívű emberek támogatását, akik adományaikkal, munkájukkal segítették a munkálatokat.


Szeptember 13-án, vasárnap délután ünnepi istentisztelet keretében Gazda István, a Borsod-Gömöri Református Egyházmegye esperese beiktatta lelkipásztori tisztébe a megválasztott lelkésznőt. Az ünnepi alkalom eseményei közül szeretnénk felidézni azt a felemelő pillanatot, amikor településünk legidősebb lakója köszöntötte a beiktatott lelkipásztort; valamint azokat a megható perceket, amikor a gyülekezet előző hűséges lelkipásztorának, néhai Pásztorné Tóth Gabriellának édesanyja, Berecz Valéria szólt az egybegyűltekhez és a beiktatott lelkipásztorhoz. Az ünnepi istentisztelet és az azt követő szeretetvendégség áldott alkalma volt az együttlétnek és a találkozásnak.


Szeptember 27-én délután presbiteri konferencia volt gyülekezetünkben, melyre a Presbiteri Szövetséggel együtt szeretettel hívtuk és vártuk az észak-borsodi egyházközségek presbitereit és a gyülekezetek tagjait. Ezen az alkalmon előadással szolgált közöttünk Ábrám Tibor, egyházkerületünk főgondnoka, az evangélizációt Prókai Árpád, Borsodgeszt és Vatta lelkipásztora tartotta. A presbiteri konferencia szeretetvendégséggel zárult.


A mögöttünk lévő megtett útért egyedül Istené a dicsőség. Az ő áldását kérjük a következendőkre is. Nagy örömmel számolunk be arról, hogy gyülekezetünk a templom teljes külső felújítására pályázatot nyújtott be, mely pályázatot Isten kegyelméből el is nyerte. Adja meg Mennyei Atyánk, hogy ne csupán külsőképpen, hanem belsőképpen, lelkiekben is épüljünk és gyarapodjunk!


Végezetül üdvözletünket és köszöntésünket küldjük egyházkerületünk valamennyi gyülekezetének és kívánunk minden kedves olvasónak Istentől megáldott, békés karácsonyi ünnepeket.


Vadnai Református Egyházközség

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább