Semjéni híradások

LXII. évfolyam 4. szám / Zempléni Egyházmegye

A semjéni református templom harangjai 2009. október 11-én nemcsak a délutáni istentiszteletre, de egyben nőszövetségi találkozóra is hívogattak. A 2009. márciusában alakult nőszövetségünk ez évben két szíves meghívásnak tett eleget, elfogadva a zemplénagárdi és a révleányvári nőszövetségek meghívásait.

Ezek a találkozók arra buzdítottak minket, hogy viszonzásul mi is nőszövetségi találkozót szervezzünk, hogy az együttlétek alkalmával összetartozásunkat erősítsük és egymás hite által épüljünk. Nagy örömmel kezdtünk ennek a találkozónak a megszervezéséhez, amelyre szeretettel hívtuk a környékbeli nőszövetségeket. Így lehettünk együtt ezen a vasárnap délután a zemplénagárdi, a révleányvári, a nagyrozvágyi és a szlovákiai Perbenyik község nőszövetségének tagjaival. A helyi gyülekezet tagjain túl a lácacsékei gyülekezet nőtagjait is meghívtuk, bár ott nem működik nőszövetség, de mivel egy a lelkipásztor a két gyülekezetben, úgy gondoltuk ők is részesüljenek e szép nap eseményeiből.

A találkozón az igehirdetés szolgálatát a perbenyiki lelkipásztor, Szabóné Kozár Éva végezte Márk 12: 28-34. versei alapján, a 34. vers második felét emelte ki: „Nem vagy messze az Isten országától." Nagy örömünkre szolgált, hogy az istentiszteleten a perbenyiki tiszteletes asszony lánya, Szunyitráné Szabó Mirjam végezte a kántori szolgálatot.


Az igehirdetés után a jelenlévő nőszövetségek néhány mondatban bemutatkoztak. Elmondták, hogy mikor alakultak, milyen szolgálatot végeznek, hogy telik a gyülekezetben való munkálkodásuk. Énekekkel, versekkel szolgáltak közöttünk.


A nőszövetségi találkozóra meghívtuk a szomszéd község lelkipásztorát, Tóth Zoltánt egy előadásra, hogy a Kálvin emlékévek jegyében szervezett kirándulásról és Kálvin János életútjáról betekintést adjon a jelenlévőknek. Ezen a Kálvin körutazáson Fülöpné Vadon Erzsébet semjéni lelkipásztor is részt vehetett, ő így személyesen átélhette mindazt, amit mi jelenlévők a lelkipásztor elmondásából megismerhettünk. Tartalmas beszámolót hallottunk.


A találkozón résztvevő testvéreket szeretetvendégségre hívtuk meg, amelyre a helyi nőszövetség tagjai lelkesen és nagy szeretettel készültek. A szeretetvendégségre a polgármesteri hivatal termében kerülhetett sor, ahol több mint kilencvenen lehettünk együtt. Az együttlét során a nőszövetségek tagjainak lehetősége nyílt barátkozni, beszélgetni és mindennapi életükbe betekintést adni. Külön örömünkre szolgált, hogy határ menti település lévén, szlovákiai testvéreinkkel is egyre szorosabb kapcsolatot építhetünk ki. A földrajzi határok ugyan elválasztanak minket, de Istenben egyek vagyunk.


Istennek adunk hálát ezért a találkozóért, amelyet az Ő szeretete által megáldott. Övé a dicsőség most és mindenkor.


 Deák Sándorné


 


2009. október 17-én szombat délután nagy ünnepségen vehettünk részt a semjéni nőszövetségünkkel. Juhász Ferencné született Kovács Gizella asszonytestvérünk 100. születésnapját ünnepeltük. Gizi néni a legidősebb lakosa településünknek. Népes családja körében köszöntöttük, hiszen több mint 200-an vehettünk részt az ünnepségen. Gizi néni 7 gyermeknek adott életet, két gyermekét kicsi korában temetett el, egy fia pedig felnőttként halt meg, 4 élő gyermeke, 26 unokája, 76 dédunokája és 69 ükunokája van.


5 Mózes 8: 2. versét olvastam fel köszöntésként: „Emlékezz vissza az egész útra, amelyen vezetett Istened az Úr!"


 


Kedves ünneplő család, szeretett egybegyűltek!


Emlékezésre hív bennünket Isten! Ez a család is emlékezik és ünnepel ma, a drága édesanya, nagymama, dédnagymama, üknagymama 100. születésnapjára gyűltünk egybe. Az emlékezés óráiban pedig megtelik a szívünk hálaadással, látva azt, hogy a kegyelmes Isten hogyan vezette az úton édesanyátokat, hogyan oltalmazta, óvta és őrizte meg őt. Bizonyára nagyon sok szép és boldog emlék idéződik fel bennetek és csordultig van a szívetek hálaadással, mert Isten szeretete, kegyelme a 100 esztendő, amit most ünnepelhetünk. Milyen nagy ajándéka ez Istennek, és milyen keveseknek adatik ez meg, hiszen még a zsoltáros is így fogalmaz: életünk ideje 70 vagy ha több 80 esztendő. Hála Istennek, hogy Gizi néninek megadatott a 100 év, hála Istennek, hogy szerető gyermekek, unokák, szerető családtagok veszik körül.


Végezetül pedig a 118. zsoltár 23. versét hadd mondjam köszöntésképpen: „Az Úrtól lett ez, csodálatos a mi szemünkben. Ez az a nap, amelyet az Úr elrendelt, vigadozzunk és örüljünk ezen."


Igen, ezt a napot is Isten adta nekünk a hálaadásra, a köszönetmondásra és az emlékezésre. Vigadozzunk és örüljünk ezen. Kívánom Isten gazdag áldását Gizi néni életére, kedves családjára.


Áldja meg a mindenható Isten az életét, és őrizze továbbra is szerető családja körében. Isten éltesse erőben, egészségben és szeretetben!


 Október 22-én a felvidéki kisgéresi református gyülekezet hívott meg bennünket zenés bűnbánati istentiszteletre. Az igehirdetés szolgálatát e sorok írója végezte, az igehirdetésben a „Sola Scriptura" azaz egyedül a Szentírás reformátori alapgondolatot emeltem ki, majd pedig a gyülekezetünk nőszövetségével énekekkel és verssel szolgáltunk. Megtanítottuk a „Hozzád jövünk Uram, ó segíts" kezdetű éneket, amely nagyon megtetszett a gyülekezetnek. Mi Semjénből 20-an voltunk, a kisgéresiek pedig 60-an voltak. Így egy nagyon szép bűnbánati istentiszteleten lehettünk együtt. Hálásak vagyunk minden egyes testvéri találkozásért, ebben az évben már harmadik alkalommal lehettünk együtt. Isten áldja meg a kisgéresi gyülekezet életét.


 Lácacsékén a református temetőben 2009. október 31-én Téglás Géza gondnok, Fogas Imréné presbiter, dr. Bereczkiné Körmöndi Zsuzsanna pártoló tag és Fülöpné Vadon Erzsébet lelkipásztor megkoszorúzták gyülekeztünk két egykori lelkipásztorának sírját. Sáfár István 1912-től 1936-ig volt az egyházközség lelkipásztora. Kovács József 1978-tól 1990-ig szolgált a gyülekezetben. A 134. zsoltár eléneklésével emlékeztünk elhunyt lelkipásztorainkra, emlékük kegyelettel él a szívünkben.


Fülöpné Vadon Erzsébet


 

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább