Szeretetszolgálat a szuhogyi és kánói gyülekezetekben

LXIII. évfolyam 2. szám / Abaúji Egyházmegye


„Egymás terhét hordozzátok; és így töltsétek be a Krisztus törvényét. (Galata 6,2)



A hideg, havas téli napokban a házból kimozdulás nagyon nehézzé válhat. Messzinek tűnik minden. Sokszor nehéz eljutni a rokonokhoz, munkahelyre, Isten házába... különösen a késő délutáni vagy kora esti órákban.

Éppen ezért februárban a hétköznapi alkalmak gyülekezeteinkben a délelőtti órákra kerültek át. Ekkor nemcsak magunkra gondolva lehettünk magányunkba hajolva, hanem túltekintve pillanatnyi, óriásinak, megoldhatatlannak látszó terheinken megláthattuk mindazokat, akik élete teljesen más, akiknek kevés lehetőség adatott a mi mértékeinkkel mérve, de annál több szeretet minden földi nyomorúságuk keresztje mellett.

A két gyülekezetben, három csapatban, az asszony testvérek Isten Igéjére figyelve, imádságos szívvel tudtak úgy diakóniát gyakorolni, hogy száraztésztát készítettek a Sajósenyei Fészek otthonnak. Valamennyi alkalommal lendületet adott a szorgos tevékenységnek az új énekek tanulása, majd ismétlése, miközben a tészta száradt és készültek a következő munkafolyamathoz. Az asszonytestvérek szívében érthetővé vált ez egyik tanult ének szövege:


 



Tégy Uram engem áldássá, lelkedet úgy várom,


Tedd Te a szívem hálássá, hogy neked szolgáljon!


Bárhová küldesz ajkamról, zengjen az új ének,


Tégy Uram engem áldássá, oly sok a bús élet.


 


Tégy Uram engem testvérré, lelkedet úgy kérem,


Tedd Te a szívem, tedd késszé, bízni a testvérben.


Sejteni engedd: mit érez, boldog-e szenved-é?


Vígy közelebb a testvérhez, népedet tedd eggyé!"



 


Mikor ellátogattunk Sajósenyére, ott a vezető lelkipásztor - kiből áradt az ott élők iránt való szeretet és gondoskodás - megmutatta nekünk az otthon életét, szolgálatát; valamint találkozhattunk az ott lakókkal. Az a nap különös volt valamennyiünk számára.


Látva az ott élők szeretetét, ragaszkodását, sok minden átértékelődött bennünk! A külső világ történései szinte teljesen eltörpültek, és rácsodálkozhattunk arra: Jézus mennyire szeret minket. Ezért lehetünk hálásak, mert van miért hálát adnunk...! Ha nekünk valamiből többet adott, azért adta, hogy lehessünk úgy áldássá, hogy abból tovább is adunk.


Jó lenne, ha egyre többen átéreznénk annak áldását, hogy jobb adni, mint kapni.


Szabó Péter


Szuhogy

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább