Szikra Bodrogkeresztúron

LXIII. évfolyam 2. szám / Zempléni Egyházmegye

Régen várt alkalom adatott meg számunkra Bodrogkeresztúron. Április 17-ére hívtuk meg a SZIKRÁT. Nagy buzgalommal, készülődéssel volt tele a gyülekezet.

Már reggel 7 órakor a szendvicset kentük, kb. 250 db lett, és sok-sok sütemény gyűlt össze, amiért köszönet jár gyülekezetünk áldott kezű asszony-testvéreinek. Az előadás témája nemcsak a fiatalságot, de az idősebb korosztályt is érdekelte, így hát eljöttek sokan az idősebb generációból is. Összesen 125 fő gyűlt össze. A helyi polgármester, Májer József segítségével megkaptuk a Turisztikai Központot, ahol vendégül láthattuk mindazokat, akik készültek erre az alkalomra. A környék, Tarcal, Tokaj, Mezőzombor, Mád, Nyíri, Vajdácska, Ricse, Sátoraljaújhely, Pácin, Szerencs és Bodrogkeresztúr lelkipásztorai elhozták ifjaikat, konfirmandusaikat.

Rövid áhítattal kezdtük meg együttlétünket, utána a Szikrával együtt énekekkel dicsőíthettük a mi Urunkat.


Erre az alkalomra a Sajósenyei Református Otthon vezetőjét, Kövér Imrét hívtuk meg, hogy előadását megtartsa, melynek témája Miért hagyja Isten? Nagyon tartalmas, szinte megdöbbentő dolgokat mondott el, a szenvedésről.


A lényeg, hogy Istennek célja van a szenvedéssel, és meg kell tanulnunk a szenvedést méltósággal hordozni. A szenvedés az élet vizsgája. Nem Isten büntetése, értelme van, ezzel válunk emberré. Szenvedés által kiskorúságból nagykorúságba jutunk. Úgyszólván valahonnan valahová tartunk. Azt is megtudtuk, hogy a fogyatékosok élete nemcsak szenvedésből áll, hanem van örömük is! A mi feladatunk pedig, hogy enyhítsük az ő szenvedésüket. Az ő életük nem értelmetlen élet, minden attól függ, mi mit láttunk meg bennük. Az ember ne felejtse el honnan jött! Tudatosítsuk azt is, hogy a szenvedés azért van, hogy visszavezessen az Úristenhez, hogy megtörje emberi gőgünket!


Az előadó az otthon életéről, az ott lakókról is szólt, pl. arról, hogy mennyire precízek tudnak lenni a munkában, ahogy nyolcfelé szortírozzák a szemetet. Az előadást színesítette a lakók műsora. Énekeltek, s hozzá mutogatták az énekeket, verseltek. A verseket kívülről mondta el az egyik lakó.


Szem nem maradt szárazon, miközben hallottuk és láttuk őket. Nagyon nagy szeretet van bennük a másik ember felé, és ők maguk is nagyon vágynak a szeretetre. Közben rádöbbenhettünk arra mi, egészségesnek vélt emberek, hogy fogyatékosok vagyunk mi is valamilyen szinten.


A záró áhítat után búcsút vehettünk egymástól, abban a reményben, hogy átformálódott, átértékelődött a mi gondolkodásunk, a mi szívünk.


Szűcs Edina


Bodrogkeresztúr

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább