Lelkészbeiktatás Zubogyon
LXIII. évfolyam 3. szám / Borsod-Gömöri EgyházmegyeNagyon fontos és jelentős eseményre került sor a településünk és egyházunk életében 2010. június 20-án. Immár 4 éve szolgálja a faluban élő református lakosságot, valamint a felsőkelecsényi gyülekezetet Demeterné Soltész Gabriella lelkésznő. Hivatalos beiktatására azonban ezen a szép meleg vasárnap délután került sor.
Az ünnepségre már hetekkel azelőtt megkezdődtek az előkészületek. A templom környékének tisztítása, a melléképület vakolása, fűnyírás, virágültetés, templomtakarítás. Azért, hogy a több mint száz meghívott vendég szép tiszta rendezett templomot és környezetet ismerhessen meg, méltó környezetet teremtve gyönyörű műemlék templomunknak. A nagy eseményre Felső-Borsod református lelkészei közül több mint 20 lelkipásztor fogadta el a meghívást.
Külön örömöt jelentett, hogy a községünkben több mint 15 évig szolgáló Szabó Mária lelkésznő is megjelent közöttünk, Borbély János lelkipásztor úr pedig hazalátogatott, hiszen ő második otthonának tekinti településünket. Felesége gyönyörű orgonajátéka tette még színvonalasabbá ezt az eseményt. A zsúfolásig megtelt templom ódon falai régen láttak ennyi békés szívvel érkező embert. Gazda István esperes úr az Apostolok Cselekedeteiről írott könyv 16. részének 9-15. verséig terjedő szakasza alapján mondott igehirdetése után hivatalosan beiktatta tisztségébe a lelkipásztort. Jelképesen átnyújtotta a templom pecsétjét és kulcsát, és áldását adta munkájára, szolgálatára és családjára.
A beiktatott lelkésznő a Lukács evangéliuma 3. részének 10-17. verseivel tett bizonyságot elhívásáról és szolgálatáról. Ezután sorra emelkedtek szólásra a megjelent vendégek, akik a Bibliából vett igék segítségével tanácsokkal, útravalóval látták el. Először Ábrám Tibor egyházkerületi főgondnok, dr. Molnár Pál egyházkerületi főjegyző, majd Csernaburczki Ferenc egyházmegyei gondnok kért áldást.
Pozsgai Viktor, községünk polgármestere a község lakóinak nevében köszöntötte, hangsúlyozva, hogy a lelkipásztorunk, férjével együtt fontos szerepet tölt be a falu közösségi életében is. A gyülekezet ajándékát, a gyönyörű palástot az egyház gondnokai - Angyal Gábor és Basa István - terítették a vállára az áldáskérés és köszöntések után.
Megjelentek azoknak a gyülekezeteknek a képviselői, ahol korábban szolgált, meghatottságtól elérzékenyülve köszöntve őt és áldást kérve további munkájára. A felsőkelecsényi gyülekezet gondnokai és szülőfaluja, Kondó is elhozta jókívánságát, valamint minden megjelent lelkipásztor. A szülők is köszöntötték gyermeküket, hangsúlyozva elhivatottságát és áldást kértek további életére és munkájára.
A közgyűlés lezárásaként a zubogyi Dalkör éneke töltötte be szép csengésével a templomot.
Az ünnepség a szomszédos általános iskola épületében folytatódott szeretetvendégség formájában, ahol minden résztvevőt szeretettel vártak az asztalok melletti kötetlen beszélgetésre.
Hálát adunk minden vendégnek a kedves megnyilatkozásokért és köszöntésekért, valamint hogy együtt ünnepeltek velünk. Az Úr Isten kegyelméből adjon erőt a lelkipásztornő és családja számára a szolgálatokhoz, hogy járjanak elől jó példával a közösség számára hitben, reménységben és szeretetben.
Bányainé Pogány Zsuzsanna
gyülekezeti tag
Kapcsolat
Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com
Kitekintő RSS
- Elhunyt Demes András az utolsó magyarul prédikáló lelkész Argentínában
- Re:formálj! - Elindult a regisztráció a Csillagpontra
- V. bibliaismereti verseny
- A tanítványság kérdései - Kereszt-kérdések konferencia
- „Egy házunk van" teremtésvédelmi konferencia
- Szeretethíd: elindult a regisztráció
- Missziói lelkésztovábbképzés sorozat - Lelkésztovábbképzés Michael W. Goheen előadásaival
Pályázatok RSS
- Vezetői pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninneni templomépítési program” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-TAB-20-P-0019 azonosítószámú pályázat „2020. évi egyházi táborok és közösségi célú projektek támogatása”
- Megvalósult az EGYH-EOR-20-P-0072 azonosítószámú pályázat
- Megvalósult az EGYH-KCP-17-P-0168 azonosítószámú pályázat „Tiszáninnen értéknövelő támogatás” alprojektje
- Megvalósult az EGYH-KCP-16-0097 pályázat
- Megvalósult a EGYH-ESZK-19-0023 pályázat
Napi lelki táplálék
Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a
1Móz 48
A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét.
(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)
Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.
Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).
ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?
Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani?
Zokogó szemek
„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)
Szép Ernő: Imádság
Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.
Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.
