2014. március 28-án jubileumi ötödik alkalommal került megrendezésre az Észak-magyarországi Csengettyűs találkozó Intézményünkben. Az előkészületek már hetekkel ezelőtt megkezdődtek.A rendezvényt iskolánk igazgatója Dr. Sasné Venczel Ildikó, illetve a Tiszáninneni Református Egyházkerület nevében Ábrám Tibor főgondnok úr nyitotta meg.
A programban tizenhat csengettyűs csapat műsora szerepelt. Iskolánk két együttesén kívül 10 másik iskola 12 csapata is tiszteletét tette a rendezvényen. Idén többek közt Edelényből, Bőcsről, Miskolcról, Sajóládról de Felsőzsolcáról is érkeztek zenészek.
A műsort „nulladik" produkcióként intézményünk idén debütált tanári csengettyűs csapatának produkciója nyitotta meg.
Az első produkció az iskolánk alsós tanulóiból álló Csingiling együttes előadás volt, akik az Isten itt van köztünk illetve a Love me című darabok adták elő.
A folytatásban az emődi Reményi Ede Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Harangvirág együttese adta elő a Nagypapa zenélő órája illetve Bárdos Lajos: Békák című műveit.
Az edelényi Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakképző Iskola együttese idén először tette nálunk tiszteletét, akik a Kodály Zoltán - Nagyszalontai köszöntőjét adták elő.
Tőlük a Miskolc Szirmai Református Általános Iskola csengettyűsei vették át a stafétát. Akik szintén az Isten itt van köztünk illetve a Love me című darabokkal készültek.
Az Éltes Mátyás Óvoda, Általános Iskola és EGYMI Tüskevár tagintézménye a tavalyi találkozón is nagy sikert aratott. Idén Anonymus Ugrós tánc és Hajdú tánca volt a műsoruk.
A sajóládi Fráter György Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményének „Ládi harangok" nevű csengettyűsei a Legyetek jók, ha tudtok illetve az Isten itt van köztünk c. darabokkal készültek a találkozóra.
A Bőcsi Általános és Szakiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézményének csengettyű együttese két kórusművet adott elő: Camille Saint-Saens - Tollite hostais címmel.
Az első részt az Animus Csengettyűs Együttes műsora zárta, melynek művészeti vezetője Czentnár Ferenc tanár úr, nem mellesleg iskolánk több zenész kollégája is tagja. Az ő műsorukban gitárkíséret is helyet kapott, műsoruk változatos volt, a francia indulón és a vak spanyol gitárművész darabján át több művet is előadtak.
Egy rövidebb hangvételű szünet után a második részt egy meglepetés produkció nyitotta. Egy olyan zenekar, amely négy év óta nyilvánosan ezen az alkalmon játszott újra együtt. Az együttes tagjai iskolánk talán legtöbb sikert elért tanulóiból alakult meg.
A Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola csengettyűsei Cseh népi táncot illetve a Charpenier - Te Deum című művét adták elő.
Az emődi Reményi Ede Zenei Alapfokú Művészeti Iskola Nyékládházi Tagintézményének Campanella együttese mesezenékkel szórakoztatta a nagyérdemű közönséget.
A Csomasz Tóth Kálmán Református Alapfokú Művészeti Iskolai Felsőzsolcai tagintézményének diákjai Purcell - trombita fanfár és Handel - Győzelmi dalát csengettyűzték el nekünk.
A sajóládi Fráter György Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményének Gingallo-együttese a Jingle bells, és a Kék Duna keringő c. műveket hozta el erre a napra nekünk.
A miskolci Egressy Béni Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Kisharang Csengettyűs Együttese a Deep river c. művel mutatkozott be.
Utánuk iskolánk felső tagozatos tanulóiból álló Harangvirág csengettyű együttes következett Ó árva Jézus csendben, ésa Győzelmi dal c. darabokkal.
A miskolci Egressy Béni Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola Kisharang Handbell Choir együttese igazán kiemelkedő produkcióval készült a találkozóra. Speciális bronz harangokkal szólalt meg a Coldplay - Hours illetve Vangelis - Tűzszekerek c. műve.
A programot úgymond "örömzenélésként" a Nagy hálát adjunk.. című egyházi mű közös előadás zárta.
A csapatok az előadás végén, színvonalas műsoraikért cserébe, apró ajándékokban illetve oklevélben is részesültek. Illetve idén ha részben is de a csengettyűk készítőinek fáradtságos munkáját is honoráltuk.
Reméljük a jelen lévő közönség kellemesen érezte magát. Jövőre is várunk mindenkit!