Imádkoztam érted!

LXIV. évfolyam 1. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye


Isten iránti hálaadással és szeretettel köszöntöttük templomunkban és gyülekeztünk közösségében az ózdi Apácai Csere János általános Iskola és Óvoda igazgatóját: Szabó Józsefné kedves asszonytestvérünket, aki elfogadta meghívásunkat február első vasárnapi istentiszteletünkre.

Ezen az alkalmon imádkoztunk a templomunk közelében lévő iskoláért, az ott folyó oktatásért a tanítókért és a diákokért. E találkozást megelőzte az a félévzáró tantestületi ülés, melyen igei köszöntés, lelki bátorítás hangzott el, Barnóczki Anita kerületi cigánymissziós referens pedig előadást tartott a gyermekek és ifjak nevelési lehetőségeiről, módszereiről. Jó azzal a hittel és reménységgel indulni az iskola felé, hogy imádkoztunk érte.

Február végén az immár hagyománnyá vált „Táblai borversenyen” (Tábla – Ózd városának egy része) vettünk részt Kasza Bálint gondnok úrral és fiával. Vittük ez alkalomra gyülekezetünk köszöntését, jó kívánságát, és meghívtuk a borosgazdákat a vasárnapi istentiszteletre. Áldást kértünk életükre, családjaikra s ez újesztendőnek bortermésére. Istentiszteletünket a nemzeti imádság éneklésével zártuk, melyet Balogh Rudolf ózdi prímás hegedűszóval kísért.



Hiszem, hogy az élet sok területén szükség van arra, hogy egymásért imádkozzunk. Gyülekezetünk közösségében a fent említett két alkalommal elindult egy olyan kezdeményezés, hogy kijelölünk vasárnapokat, amikor megszólítunk és meghívunk olyan közösségeket, csoportokat, akikért külön imádkozunk. Akikre odafigyelünk, akiket számon tartunk, és akiknek ez által lelki támaszt reményt és erőt adhatunk.



A kedves olvasókért a 480. dicséretünk szavaival imádkozom:



 



Ó, könyörgést meghallgató



Édes Atya, mindenható,



Ha lelkem hozzád emelkedik,



És a buzgóság szárnyain,



Ajakim óhajtásain



Elődbe érvén, reménykedik:



Érzem, hogy az örök élet



Már e földön az enyém lett.



 



Ha örömmel gerjedezem



És rebegni igyekezem,



Tetőled mennyi áldást vészek!



Feltekintvén rád, Atyámra,



Könny csordul már az orcámra;



Azáltal olyan újjá lészek,



Mint a plánta, mikor arra



Harmatcseppet szülsz hajnalra.



 



Ha szívemet bánat járja,



Szemem keserűség árja:



Előtted való zokogásom;



Titkon ajtómat behajtva



És magánosan sóhajtva



Akkor is édes újulásom,



Mert minden könnyűvel, jajjal



Könnyebbül sorsom egy bajjal.



 



Bundzik Attila lelkipásztor



Ózd-Sajóvárkony

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább