Csillagpont 2005

LVIII. évfolyam 3. szám / Misszió

A Csillagpont országos református ifjúsági találkozót immár második alkalommal rendezték meg, ezúttal a debreceni Dorcas kempingben. Az első 2003-as bodajki találkozó sikerei bátorították a szervezőket újabb ifjúsági találkozó rendezésére; ugyanakkor igyekeztek a hibákból is tanulni.

Talán az alapos, szívós szervezőmunka eredménye is, hogy idén júliusban mindenkinek rendkívüli élményben lehetett része, aki ellátogatott a Csillagpontra. Sokszínűség, igényesség, és a legkülönbözőbb igényeknek való megfelelés jellemezte a rendezvényt, ahol, mondhatni, mindenki megtalálta a neki megfelelő programot. Mind a lelki, mind a szabadidős, vagy kulturális tevékenységek széles választéka állt a fiatalok előtt. Nagyon örültem annak, hogy az, aki akart, magába szállhatott a Csillagponton, lehetőség volt személyes elmélyülésre, elcsendesedésre; ugyanakkor a közösség megélésére, kapcsolatépítésre is sor kerülhetett.

A változatos programból egy-egy szeletet kiemelve szeretném megemlíteni azokat a területeket, ahol egyházkerületi vonatkozásban is fontos dolgokat tapasztaltam. A Lehetőségek piacán örömmel láttam a két kerületi gimnázium közös standját, ahol kreatív módon mutatták be a tanulók az intézményeket. A „Meghallgat-lak" lelkigondozói sátrat egy egykori pataki diák vezette, aki körül időről időre csoportos beszélgetés alakult ki a volt iskolatársakból - most már lelkészekből.


A kiscsoportos beszélgetések lebonyolításában is oroszlánrészt vállaltak a kerületi fiatalok, lelkészek. Nagy örömmel töltött el, hogy résztvevőként sok tiszáninneni ismerőssel találkozhattam. Voltak gyülekezetek, ahonnan majdnem az egész Ifi eljött, hogy együtt lehessenek egymással és a mintegy 2000 fiatallal.


Az áhítatot tartó lelkészek között is voltak a „mieink", akár csak a zenei részlegben: a központi énekcsoportban, a KIE kávéházban zenélők között, az Összevont Dicsőítő Csoportban.


Jó volt látni lelkes segítőket, akik ebédosztásnál egy-egy kedves mosollyal is megtoldották az aznapi adagot, vagy derűsebbé tették a regisztráció amúgy nem túl kellemes procedúráját. Sokszínűség és egység - ez jellemezte a Csillagpont találkozót. Legyen érte hála Istenünknek, aki áldását adta szervezőkre és résztvevőkre egyaránt, és jelen volt közöttünk szeretetben, örömben, a Rá való figyelésben.


Thoma László


lelkipásztor, Miskolc

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább