„...íme, én veletek vagyok...” - Egyházkerületi Ifjúsági Konferencia a Székházban

LVI. évfolyam 2. szám / Borsod-Gömöri Egyházmegye

Jézus mondja: „…íme, én veletek vagyok…” állt a meghívóban, és lett valósággá a Tiszáninneni Református Egyházkerület ifjúsági találkozóján november 15-én Miskolcon.

Az Egyházkerületi Székház folyosóit, nagytermét, udvarát az 55 gyülekezet fiatal küldöttjei először csak ellepték, később folyamatosan birtokba vették, s mikor a délutáni búcsúzáskor az elköszönő ének hangjai elhalkultak, a mintegy 200 résztvevő mint otthonától köszönt el. „Mit jelent otthon lenni a gyülekzetben?” – hangzott a találkozó központi kérdése, melyre előbb előadásban Taracközi Gerzson lelkipásztor, a Missziói Központ szakreferensének segítségével, majd igehirdetésben is, Mátyás Sándor, nyékládházai lelkipásztor szolgálatában érkeztek a feleletek. Csomós József püspök úr biztatásában pedig egy kérés is szerepelt: Az ifjúság  a gyülekezeteken belül legyen tanítója az idősebbeknek! Legyen a fiatalok helye – legyen az kis, vagy nagy, esetleg még nagyobb „ifis” –  a gyülekezeteinkben állandó, meghatározó, mutassa a jövőt. Isten Lelkének áldásait érezhette mindenki az éneklések alkalmával, (melyben a sárospataki teológusok Dicsőítő csoportja és a miskolci Lévay gimnázium Lámpás csoportja közösen szolgált), a Máon otthon lakóinak bibliai játékában. A hálaadásra indító ebéd után egy bibliaismereti vetélkedő zajlott, melyet a Sátoraljaújhelyről érkező fiatalok nyertek egy évre megkapva egy, külön erre a célra előkészített Szentírást.  A búcsúszavakat Ábrám Tibor kerületi főgondnok mondta el. A fiatalok számára az együttlét örömét, az Úr előtti szolgálat lehetőségét, az ifivezetők,  lelkipásztorok számára a találkozás boldogságát és a „seregszemle” okán érzett hálát adta Krisztus jelenléte. A vezérigét – reménység szerint – a résztvevők nemcsak az emlékbe kapott cserépmedálián, hanem szívükben is hazavitték. A fentiekért köszönet minden szervezőnek, és dicsőség az Istennek.

/KJ/

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább