Mi (szendrői konfirmandusok) így ünnepeltük a húsvétot

LXI. évfolyam 2. szám / Abaúji Egyházmegye

Nagypénteken reggel a templomban próbáltunk, hogy a passiós istentiszteletre kellőképpen fel tudjunk készülni. Estefelé a többiekkel érkeztünk a templomba, imádkoztunk, azután leültünk.

Tiszteletes úr az elején elmondta, hogy nem orgonakísérettel fogunk énekelni, hanem ő fog minden zsoltár elején furulyázni. Az éneklés után elérkezett az a pillanat, amikor mi, konfirmandusok olvastuk fel Jézus Krisztus szenvedéstörténetét a haláláig. Minden konfirmandus olvasott egy kis részt, és lerakott egy mécsest, amiből aztán egy nagy keresztet alakítottunk ki.

Nagyszombaton is volt istentisztelet, amikor Jézus sírba tételére emlékeztünk, és húsvét vasárnap is, Jézus Krisztus feltámadásában ünnepén. Ekkor arról hallottunk, hogy két Mária nevezetű asszony ment, hogy bebalzsamozza Jézus Krisztus holttestét, de Ő nem volt ott, és a nagy kő is el volt gördítve a sírhely elől. Az asszonyok meglepődve visszamentek, és hírül adták mindenkinek: „feltámadott!".


Hétfőn 3 órakor tojáskereső verseny kezdődött. Nagyon jól éreztük magunkat a játék közben. Nem voltunk nagyon sokan, de annál izgalmasabb volt a végén, mikor megtaláltuk az összes tojást. Akik a legtöbbet gyűjtötték, ajándékokat kaptak, és megelégedve, nagy örömmel jöttünk hazafelé.


Eljött a kedd, amikor mi, konfirmandusok Őrbottyánba kirándultunk. A buszban odafelé megbeszéltük, hogy hogyan is kellene viselkednünk, mert testileg és értelmileg sérült emberekhez megyünk. Mikor odaértünk, egy kis műsorral kedveskedtek nekünk az ottaniak. Nagyon aranyosak és kedvesek voltak. Meghívtak minket ebédelni. Körbevezettek minket az intézeten, és különféle gépeket és osztályokat mutattak be. Énekeltünk a gondozottaknak, és ennek nagyon örültek ők is és mi is. Aztán sajnos el kellett válnunk az otthon lakóitól, bár már nehéz volt az elválás.


Olyanok voltak, mint mi, semmivel sem másak. Megértettük, hogy nem sajnálnunk kell őket, inkább szeretni.


Úgy kell velük is bánni, mint bárkivel, akit ismerünk.


Hazaúton beültünk sütizni, ami nagyon jó volt. Aztán nem volt megállás hazáig. Mikor hazaértem, mindent elmeséltem anyának és örültem, hogy ott lehettünk, és örömet szerezhettünk nekik! Remélem, lesznek még ilyen kirándulások.


Szekeres Bettina


szendrői konfirmandus

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább