Az amerikai együttesek

LXI. évfolyam 2. szám / Ifjúsági rovat


A „koncertbeszámoló" körkép előző számunkban, sőt, az előző előttiben indult. Ha van időd, kedves Olvasó, keresd meg polcodon a karácsonyi kiadványt, abban a kezdetet „Végetlen történet" címmel. Folytatását a húsvétiban leled meg. Ha nincs ennyi időd, tekintsd a kezdést „felütésnek". (szerk.)


A latin zenekar


Biztosan dél-amerikai banda, dallamos-táncolós zene, kevés és általában suta szöveggel. Jól ismert zenei klisék, sokszor-rágott szavakkal: tükör, régi, tánc, szem... De volt benne valami fontos és mivel minden különösre fogékony volt, elkezdett nagyon figyelni.


Rádiót hallgatott otthon és lusta volt továbbkapcsolni, aztán megtetszett, érdekelte, végre biztosan nem dolgozom - gondolta, a rádióban nem lehet fényképezni. Az első érkező hangot alig vette észre. Egy pillanatra furcsán megzengett az adás, rögtön tudta, hogy egy másik adó zavarja a vételt. Ahogy elmúlt az egyik, érkezett a másik. És a másik adó jeleit pontosan értette:


„Kis (nagy?) fából...kővel díszítve, kandallóval...ülnénk a teraszon...teával, sütivel és néznénk."


Ennyit értett a másik jelsorból és gyanakodni kezdett. Jött az újabb jel, nem ért rá gondolkodni. Érezte, hogy a nem érthető jelekben hívószavak vannak, hogy azok kezdőhangok, de semmit sem értett. A válasz - így nevezte magában - szinte azonnal érkezett:


„Fázás van, ezért kell takaró...hálózsák...és eszünkbe jut, hogy hülyék vagyunk, bent kandalló.."


És megint jelek, érthetetlenül és újra „válasz":


„A hold is csillog már kinn...én rajzolok...figyelek...néha felnézel...Mit rajzolok?"


Ez a válasz csupa kérdés- gondolta és nagyon szerette volna érteni a nem-értett-jeleket.


„Bocsánat! Téged figyellek!" - ezt értette, és tudta, hogy ez az előző üzenet kiegészítése volt. Hiába sűrűsödött a fejében zajló rádióhangok közt futó beszélgetés, továbbra is csak az egyik oldalt értette meg.


„Látod a nap sugarait, attól fényes a hold is, ez vagyok én, ez meg te, ... közben végighúzom a kezem a kettő között. Megfogod a kezem?"


Most szeretnék belépni, vagy végképp kiszállni. Legalább egyszer érthetném a másikat! De csak zajok és zörejek, sistergés és zúgás jött, majd újra szavak.


„Először lerakom a rajzot a poharak mellé...érintem az arcát...közel hajolok. Szorít?"


Fogják egymás kezét - a fejemen keresztül, a rádión keresztül ki tudja még miken keresztül!


„Maradunk és a világ elcsendesedik körülöttünk."


„Tudjuk, de tudjuk, hogy ébredni kell."


„Nem lesz baj."


És megint foghatatlan jelek.


„Kézen fogva állunk fel ..egyszerre engedjük el. Elengedjük?"


„Nem!"


Ez volt az utolsó mondat, a koncert már rég véget ért, észre sem vette. A „Nem!" kétszer is érkezett - sokáig töprengett azon, hogy a második az első fogható válasz volt, vagy csak az érthető mondatok küldője ismételte meg a nyomaték kedvéért. Mindenesetre elég volt. Sok is. Több jelet nem várt, az új zenék nem érdekelték. Kikapcsolta a rádiót.


(Péter Zsófi, Sárospatak)

Archívum

Kapcsolat

Sárospataki
Református Lapok
3525 Miskolc, Kossuth u. 17.
Tel: +36 46 346-906
srlszerk@gmail.com

rss

Napi lelki táplálék

Boldog lehetsz, Izráel! Van-e, aki hozzád fogható: olyan nép, amelynek védelme az Úr?! Ő a te segítő pajzsod és dicsőséges kardod. 5Móz 33,29a

1Móz 48

A bibliai történetek jó része ellentmond a törvényben megfogalmazottaknak. Manassénak mint elsőszülöttnek kellett volna megkapni a jobb kézzel adott első áldást, mégis Efraim az, akire Jákób, áldásmondása során ráteszi jobb kezét. 

tovább

(32) „…akik pedig mégis követték, féltek.” (Márk 10,32–45)

Szóljunk erről, mert Márk evangélista is szóba merészeli hozni ezt.

Akik követték Jézust, tele voltak félelemmel (32).

tovább

ZSOLTÁROK 86,1-10 - Hogy vagy?

Kezet a szívre: Kinek válaszolok őszintén a címben feltett kérdésre? Ki az, aki annyira bizalmas számomra, hogy a felszínes és néha nem annyira őszintén gondolt „Jól vagyok”-nál többet tudok mondani? 

tovább

Zokogó szemek

„Könnyem lett a kenyerem éjjel és nappal, mert egész nap ezt mondogatják nekem: Hol van a te Istened?” (Zsoltárok 42,4)

tovább

Szép Ernő: Imádság

Ki ülsz az égben a vihar felett,
Én Istenem, hallgass meg engemet.

Hozzád megy szívem, ajkam csak dadog,
Hazámért reszketek, magyar vagyok.

tovább