"Látom őt, de nem most, szemlélem, de nem közel. Csillag jön fel Jákóbból" 4M24,17 Adventi kézműves foglalkozast tartottunk gyülekezetünk családjainak az iskola éttermében. Mindenkinek köszönjük a segítő együttműködést! tovább
Advent első vasárnapján a Lévay József Református Gimnázium 10.D. osztálya szolgált közöttünk. "Kiáltó szava hangzik a pusztában: Készítsétek az Úr útját, egyengessétek ösvényeit!" (Lk 3,5) Köszönjük a szolgálatot, a felkészítést, és a Női Körnek a vendéglátást! Áldott adventet, az Úr közel! tovább
"Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz." (Zsid 13,8) Ma az etei gyülekezet szolgált közöttünk. Idén a 9. gyermeket kereszteltük meg. Legyen áldás további szolgálatukon, életükön! tovább
"A tudatlanság időszakait ugyan elnézte Isten, de most azt hirdeti az embereknek, hogy mindenki mindenütt térjen meg." (ApCsel 17,30) Az evangélizációs hét utolsó napján nt. Pallagi Andrea rendőr százados hirdette közöttünk Isten Igéjét. Az önkéntes színjátszó csoportnak István Majoros írt darabot Zűr Filippiben címmel. Köszönjük mindenki szolgálatát és részvételét! Legyen Istené a dicsőség és a hála! tovább
"Mielőtt megformáltalak az anyaméhben, már ismertelek, és mielőtt a világra jöttél, megszenteltelek, népek prófétájává tettelek." (Jer 1,5) Ma a hivatásgondozás témajában nt. Tóth Orsolya (SRHE) szolgált közöttünk az evangélizáció 4. estéjén. Köszönjük a tanodások műsorát is! tovább
"Gyönyörködj az ÚRban, és megadja szíved kéréseit." (Zs 37,4) A szociális munka napján köszöntöttük munkatársainkat. Köszönjük az iskolások méltó és illő műsorát is! tovább
"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál." (Péld 18,10) 3. este az evangélizációs héten. Nt. Leczó Tamás Debrecenből érkezett hozzánk. Köszönjük a bölcsődei és diakónai központ munkatársainak szolgálatát is (különösen a szociális munka napján)! tovább
"Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei." (Jn 9,3) Evangélizáció 2. nap. Nt. Mező Arnold aggteleki (és környéke) lelkipásztor, mentő ápoló volt mai szolgálattevőnk, aki az élet-mentést és lélek-mentést is gyakorolja. Köszönjük az iskolai és óvodai munkatársak szolgálatát is. tovább
"Te azonban légy józan mindenben, a bajokat szenvedd el, végezd az evangélista munkáját, töltsd be szolgálatodat." (2Tim 4,5) Evangélizációs hétfőn nt. Szoboszlai Beáta tett bizonyságotközöttünk, ránk terítve a szolgálat palástját. Neked mi a feladatod a gyülekezetben? Köszönjük az összevont kórus énekét! tovább
"Ellenben erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek" (ApCsel 1,8) Egyházkerületi lelkész-presbiteri konferencián vettünk részt. tovább
