"Vizsgálj meg, Istenem, ismerd meg szívemet! Próbálj meg, és ismerd meg gondolataimat! Nézd meg, nem járok-e téves úton, és vezess az örökkévalóság útján!" (Zs 139,24-25) Úrvacsorára készülve bűnbánati, önvizsgálati istentiszteleteket tartottunk nt. Edina Dancs, nt. Péter Szabó, és nt. Róbert Dancs szolgálatával. Pénteken a szuhogyi testvérek is ellátogattak hozzánk. Szombaton keresztelés is volt. Holnap - Deo volente - úrvacsora is lesz. Mindenkit szeretettel várunk! tovább
"Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját." (Jel 2,10) Idén is köszöntöttük a házasság hete alkalmából a jubiláló házaspárokat. Köszönjük a Nőszövetség szervezését és a részvételt a meghívottaknak! tovább
2026. február 11-èn a Házasság hete alkalmából megrendezésre került idős házaspárjaink köszöntèse. 16 házaspár fogadta el meghívásokat Szendrőből èa Szendrőládról. A rèsztvevőket köszöntötte Joó László presbiter, Mèszáros Imre gondnok, aki ismèt megdaloltatta a megjelenteket. Intézmény vezető asszony egy rövid imát mondott a házaspárokèrt. A diakóniai központ munkatársai alföldi babgulyással, palacsintával látták vendègül a házaspárokat. Köszönet a megjelenteknek. Hálàval téli szívvel várjuk a következő áldott alkalmat. SDG tovább
"Egymást kitartóan, tiszta szívből szeressétek" (1Pt 1,22) Gyertyafényes vacsorára hívtuk idén is azokat a házaspárokat, akik a házasság hete alkalmából szántak időt egymásra és elfogadták meghívásunkat. Áldott este volt! Hála Istennek, és köszönet a szervező Női Körnek és a konyhának! tovább
"Szent Atyám, tartsd meg őket a te neved által, amelyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!" (Jn 17,11) Az ökumenikus imahét alkalmát tartottuk ma a református templomban Szűcs Zsolt atya szentbeszédével és az énekkar szolgálatával a Krisztus-hívők egységéért. Köszönjük a részvételt és a szeretetvendégség elkészítését is! tovább
"Álmokat kergettél és összedőlt minden, / Terveket szőttél és feladtál. / Kínoz sok kérdés, de válasz nincsen, / Tégy le mindent Jézus lábánál!" Idei első ifinket az edelényiekkel közösen ezzel az énekkel kezdtük. A hamburgert ki-ki saját ízlése szerint készíthette, majd jó hangulatú darts-ozás zárta az alkalmat. Másodszor találkoztunk, de nem utoljára! - Deo volente. Köszönjük nt. Bernadett Emese Kovács tiszteletes asszonynak és Levente Gunda -nak hogy létrejött újra a találkozás! tovább
"üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus" Lk 2,11 Szenteste 2025 Most mi is megérkezünk, üres mind a két kezünk, Nem hoztunk mást semmit, csak a szívünk. Kitárjuk szívünk ajtaját, szívesen vedd imádatát, jöjj el hozzánk újra: hallelujah! tovább
"Üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus, a Dávid városában." Lk 2,11 Ma az edelény-borsodi-finkei ifisekkel közösen boncolgattuk karácsony titkát, a megfejtés: Jézus a Krisztus. Köszönjük Bernadett Emese Kovács és Levente Gunda a meghívást! Szeretettel várunk januárban Titeket! tovább
„Őrhelyemre állok, és megállok a bástyán, és vigyázok, hogy lássam, mit szól hozzám" (Hab 2,1) Galvácsi karácsony 2.0 Tavaly először, idén másodszor tarthattunk karácsonyi istentiszteletet a gyermekek szereplésével a 100 év után 2020-ban újraindult galvácsi református közösségben. Havonta egyszer tartunk istentiszteletet a közösségi házban, melyet köszönünk Gergő Filó polgármester úrnak. Idén 12 gyermek szerepelt. Áldott ünnepet és megelégedéssel telt 2026. esztendőt kívánunk! tovább
"És hirtelen mennyei seregek sokasága jelent meg az angyallal, akik dicsérték az Istent" (Lk 2,13) Isten kegyelméből egy kicsit bekapcsolódhadttunk a mennyei kórusba, amikor gyülekezeti és iskolai énekkarunk a református templomban szolgálhatott Kassán. "Dicsőség a magasságban Istennek és a földön békesség" (14) Köszönjük nt. Orémus Zoltán esperes úrnak és a gyülekezetnek a szeretetteljes vendéglátást és a lehetőséget! tovább
